×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
دشتستان بزرگ- علیرضا رهسپار و عباس راستی: پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ در روزهای سه شنبه به معرفی هنرمندان این شهرستان پرداخته و با انجام مصاحبه و یا ارائه مطالبی، در راستای شناساندن این هنرمندان تلاش دارد.
این هفته شما را دعوت می کنیم به خواندن زندگی نامه و کارنامه یکی از هنرمندان برجسته عرصه موسیقی در دشتستان که خواندن آن خالی از لطف نیست.

عادل دهقانی

هنرمند موسیقی (نوازنده – آهنگساز - مدرس موسیقی)

عادل دهقانی فرزند شکرالله، متولد 1368 در شهر برازجان است. وی دوران تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان سعدی برازجان و کشور امارات متحده عربی گذرانید و مقطع راهنمایی را در مدرسه خاتم الانبیا و سینا و متوسطه را در هنرستان علامه طباطبایی برازجان به پایان رساند. دهقانی از دوران دبیرستان موسیقی را آغاز و درگروه سرود هنرستان فعالیت داشت.

 درسال 1386 دیپلم خود را در رشته شیمی اخذ کرد و درهمان سال در دوره کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد عالی شهر برازجان در رشته شیمیایی  قبول شد، درسال 1388 فارغ التحصیل شده و در سال 1388 در مقطع کارشناسی  در رشته تکنولوژی صنایع شیمیایی وارد دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و به عنوان مهندس تکنولوژی صنایع شیمیایی فارغ التحصیل شد.

  • ازسال 1383 فراگیری ساز گیتار را زیر نظر اساتید این رشته آقایان حسام الدین محمدی وحسن مظلوم زاده در فرهنگسرای ارشاد برازجان آغاز کرد.
  • ادامه آموزش گیتار نزد استاد حیدری در آموزشگاه آزاد موسیقی سارنگ درشیراز 1388.
  • درسال 1390 برای ادامه فراگیری موسیقی به تهران رفته و نزد استاد امید حجت  یکی ازبرترین نوازندگان گیتار ایران به فراگیری دوره تکمیلی ادامه داد تا اینکه به علت استعداد و پشتکار زیاد توانست خیلی سریع در زمینه آهنگ سازی و تنظیم آهنگ نیز پیشرفت کند و به همین دلیل با نظر استادش حدود 2 سال نزد وی در تهران به عنوان دستیار ویژه و نوازنده ارکستر مشغول به فعالیت شد.
  • یکی از اساتید تاثیرگذار و مشوق وی محسن دوراهکی بود و دهقانی نزد این استاد بزرگوار به آموزش گیتار کلاسیک پرداخت.
  • از سال 1392 تاکنون به عنوان مدرس گیتار پاپ در آموزشگاه های آزاد موسیقی چاووش و چکاوک برازجان  و انجمن موسیقی واقع در مجتمع فرهنگی هنری شهید شاهینی برازجان مشغول به تدریس می باشد.
  • سرپرستی گروه موسیقی ارشک  و همکاری و اجرا در همایش ها و جشنواره های متعدد را در کارنامه خود دارد. همکاری در کنسرت گروه آینه – شرکت در جشنواره تئاتر دشتستان درسال 1386 - شرکت در دومین جشنواره گیتار نوازی درسال 1387 – شرکت در سومین جشنواره گیتار نوازی در سال 1387 - شرکت در پنجمین همایش موسیقی دشتستان در اسفند 1391 - شرکت در بیش از 6 کنسرت و جشنواره موسیقی از جمله دیگر سوابق دهقانی محسوب می شوند.
  • وی داوری مسابقات گیتار در کنار استاد محسن دوراهکی و سیامک کمالیان در سال 1394 و آهنگسازی برای خوانندگان مختلف شهرستان را هم انجام داد.
  • اولین اجرای کنسرت موسیقی  17 نفر از هنرجویان به سرپرستی عادل دهقانی در تاریخ 18/6/96 در تالار فرهنگ برازجان صورت گرفت.