×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
سقط جنین

 دشتستان بزرگ : مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از دستگیری و تعطیلی واحد درمانی یک ماما در این استان نه به دلیل قصور و تخلف پزشکی بلکه به دلیل جٌرم سقط جنایتی جنین خبر داد.

به گزارش دشستان بزرگ ،دکتر «محمدحسین زارع» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این رابطه تصریح کرد: عاملی که موجب دستگیری این فرد و تعطیلی واحد درمانی وی شده، قصور و تخلف پزشکی نبوده بلکه جرمی است که در حیطه درمان صورت داده است.

وی سقط غیرقانونی جنین را جرم اصلی این ماما خواند و گفت: سقط جنین در سه حالت درمانی، حادثه‌ای و جنایتی انجام می‌شود که جرم این فرد متخلف از نوع سقط جنایتی مشخص شده است.

زارع اظهار کرد: در انواع سقط درمانی و حادثه‌ای که الزام آن به سلامت مادر یا جنین مربوط است، تاییدیه سه پزشک و  پزشک قانونی مورد نیاز است ولی از نظر قوانین، اقدام به سقط جنین بدون شرایط مذکور با عنوان سقط جنایتی، جرم محسوب می‌شود و مشمول مجازات کیفری است.

مدیر درمان استان در پایان با تاکید بر نظارت علوم پزشکی بر واحدهای درمانی و بهداشتی، خاطرنشان کرد: هر چند این موضوع مربوط به حیطه‌ی قضایی است اما نظارت کاملی بر فعالیت واحدهای درمانی استان وجود دارد و از هر نوع اقدام غیرقانونی و تخلف در حیطه پزشکی ممانعت می‌شود.