×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
قسد

 دشتستان بزرگ :نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) از بازگشایی گذرگاه مهمی در شرق فرات که میان مناطق تحت کنترل نیروهای قسد و مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه در حومه شمالی دیرالزور واقع شده است، خبر دادند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از  ایسنا، سایت روزنامه عربی۲۱ به نقل از منابع محلی گزارش داد، پس از توافق حاصل شده میان نیروهای روس و آمریکایی در سوریه گذرگاه "الصالحیه" گشوده شد.

"مرکز رسانه‌ای دیرالزور" وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک در صفحه کاربری خود در فیسبوک اعلام کرد، گذرگاه "الصالحیه" پس از گذشت یک ماه از بسته بودنش توسط نیروهای آمریکایی، بازگشایی شد.

این مرکز همچنین اعلام کرد: پنجشنبه گذشته توافقی میان نیروهای آمریکایی و روس حاصل شد تا فرصتی برای بازگشت شهروندان سوری که در گذشته به خاطر درگیری‌ها از منازلشان به این مناطق فرار کرده بودند، ایجاد شود.

نیروهای سوریه دموکراتیک گذرگاه "الصالحیه" را سپتامبر گذشته پس از تظاهرات مردمی در این منطقه به دلیل تهدیدهای مختلف بسته بودند. شهرک "الصالحیه" مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک و نظام سوریه را از هم جدا می‌کند و شاهرگ اقتصادی این منطقه برای حمل و نقل کالاهای تجاری به شمار می‌آید.