×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
در مراسم تودیع و معارفه رؤسای انجمن سینمای جوان برازجان مطرح شد:

دشتستان بزرگ: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: سالها تلاش شده تا پویایی امروز انجمن دیده شود، انجمن سینمای جوان برازجان جایگاه خاصی در استان و کشور دارد.

فاطمه کرمپور در مراسم تودیع و معارفه رؤسای انجمن سینمای جوان برازجان، افزود: دشتستان از نظر سرمایه های اجتماعی بی نظیر بوده و از نظر هنری نیز همواره نام دشتستان در سطح ملی و بین المللی خوش درخشیده است، ما نیز باید توجه ویژه ای به دشتستان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: انتظار داریم هنرمندان تولیداتی را از دستگاه های اجرایی با تعامل داشته باشند، البته انجمن ها را نیز باید به دستگاه اجرایی متصل کرد تا اهمیت کار انجمن سینمای جوان دیده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن بیان این که شهرداری برازجان همیشه نگاه ویژه ای به فرهنگ و هنر این شهر داشته اذعان داشت: اداره کل وضعیت مالی خوبی ندارد، به طور مثال در حوزه هنری هیچ تفاهم نامه ای ایجاد نشده و یا سال قبل 120میلیون برای خرید کتاب در برنامه داشته که امسال این مبلغ به 70 میلیون تومان تقلیل یافته است.

کرمپور تصریح کرد: فرهنگ در کشور ما مظلوم واقع شده است، امسال برای تعمیر و تجهیزات فرهنگی، اعتبار تخصیصی در استان نداشتیم، نگاه ما این است که اعتبار هر شهرستان در همان شهرستان هزینه شده تا باعث ایجاد ناامیدی نشود.

تولید آثار فاخر، برای ما بِرَند است

رییس اداره ارشاد دشتستان اظهار داشت: شهردار همیشه پشتیبان حوزه هنر بوده و کمک بزرگی برای ما است.

عبدالرضا شنان پور افزود: انجمن سینمای جوان برازجان یکی از قدیمی ترین انجمن های استان و کشور بوده که عناوین و افتخارات ملی بسیاری را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: این انجمن، نیروهای انسانی قوی در شهرستان داشته و می توان با استفاده از آنها، گام های بلندی در سطح ملی برداریم.

رییس اداره ارشاد دشتستان اذعان داشت: تولید آثار فاخر برندی برای ما بوده و از ایجاد حاشیه جلوگیری می کند.

شنان پور تصریح کرد: دشتستان به لحاظ وسعت و گستردگی، یک سری حواشی داشته اما با استفاده از تجربه باید از حواشی دور ماند، در اصل ماهیت حوزه فرهنگ و ارشاد وابسته به انجمن سینمای جوان و هنرمند است.

شهردار برازجان نیز گفت: نگاه شهرداری ها به مقوله مدیریت شهری تغییر کرده و مردم از ما کار فرهنگی می خواهند.

محمدحسن محمدی افزود: دیدگاه ما این است که کنار هنرمندان باشیم، در حوزه ورزش نیز ورزشکاران را در کنار خود داشته و برای موضوعات مختلف به ما مراجعه می کنند، مدیریت شهری وظیفه داشته که در کنار مردم بوده و برای پروزه های عمرانی خود پیوست فرهنگی در نظر بگیریم.

وی اضافه کرد: شهرداری ها امروزه نگاه متفاوتی نسبت به گذشته داشته داشته و خود را همراه با هنرمندان می دانند.