×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: روز گذشته تصویری عجیب در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ تصویری که حکایت از نصب بنری درب نانوایی، با عنوان گلایه از مسئولین به دلیل تعطیلی یکی از قدیمی ترین نانوایی های نان لواش در شهر برازجان داشت.

متن این بنر به شرح زیر است: "دلیل سوء مدیریت و اعمال نفوذ مسئولین صنایع معادن استان و شهرستان و اتحادیه صنفی، این واحد نانوایی پس از پنجاه سال فعالیت تعطیل شد"

در ادامه این متن نیز آمده است؛ "دستمریزاد به متولیان اشتغال در استان"

اما ماجرای نصب این بنر و تعطیلی این واحد صنفی با چنین سابقه ای چیست؟ آیا واقعا با نفوذ مسئولین صنعت و معدن استان و شهرستان و اتحادیه صنفی به طور غیر قانونی این واحد صنفی تعطیل شده است؟
چه عاملی موجب شده که صاحب این نانوایی چنین بنری را نصب کرده و این گونه دادخواهی کرده است؟
مسئولین مربوطه پاسخگوی متصدی نانوایی و کارکنان وی بوده و یا سکوت را در پیش گرفته اند؟

از این رو, دشتستان بزرگ, موضوع را از طریق اداره صنعت, معدن و تجارت و صنف نانوایان دشتستان پیگیری کرد که رئیس صنعت، معدن و تجارت دشتستان در پاسخ به دشتستان بزرگ، گفت: این نانوایی از جمله نانوایی های خوب این شهرستان است.

شهسوار قاعدی با بیان این که اطلاعی از تعطیلی این نانوایی در شهر برازجان نداشته, افزود: این نانوایی از جمله نانوایی های با سهمیه بالای آرد در دشتستان بوده مه ماهیانه بیش از 400کیسه آرد دریافت می کند.

وی اضافه کرد: ما هیچ واحد خبازی را تعطیل نکرده و سهمه آرد یارانه ای این نانوایی نیز موجود است، مالک آن نیز بلافاصله پس از شروع مجدد پخت نان، می تواند سهمه آرد یارانه ای خود را دریافت کند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت دشتستان در ادامه گفتگو با دشتستان بزرگ، خاطرنشان کرد: تعطیلی این نانوایی کاملا خودسرانه بوده و اطلاعی از دلیل آن و یا تعطیلی آن در دست ندارم.

نصب بنر به نشانه اعتراض بود!


این در حالی است که یک منبع اگاه, در گفتگو با دشتستان بزرگ, راه اندازی یک واحد نانوایی دیگر را در نزدیکی این واحد نانوایی, دلیل این مورد دانسته و عنوان داشت:نانوایی مورد نظر در اعتراض به دادن مجوز از سوی ارگان های مربوطه جهت راه اندازی یک نانوایی جدید در ان حوالی, اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود و نصب بنر مذکور کرده است.

دشتستان بزرگ، به جهت پیگیری این امر، با برقراری تماس های متعدد تلفنی با رئیس اتحادیه خبازان دشتستان، پیگیر این موضوع شد، متاسفانه وی پاسخگوی خبرنگار دشتستان بزرگ نبود.