×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 دشتستان بزرگ : رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: 72درصد از بیماری‌هایی که مردم با آن درگیر هستند، غیرواگیر است.

۷۲ درصد از بیماری‌های  مردم  غیرواگیر است

به گزارش  دشتستان بزرگ ؛ عادل مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان تنگستان، اظهار داشت: ۷۲ درصد از بیماری‌هایی که مردم با آن درگیر هستند، غیرواگیر است که ازجمله مهمترین آنها تصادفات، سرطان، بیماری‌های قلبی و تنفسی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان کرد: موضوعات مطروحه در مجمع سلامت فراتر از شورای سلامت و امنیت غذایی بوده و عموما باید در این مجمع هماهنگی و همراهی سایر دستگاه‌ها جهت برطرف نمودن مولفه‌های اجتماعی اقتصادی موثر بر سلامت مطرح شود.

وی ادامه داد: اشتغال، کمبود منابع آب، سلامت و امنیت غذایی، محیط‌ زیست و سلامت روانی و اجتماعی پنج اولویت اجتماعی اقتصادی موثر بر سلامت شهروندان در تنگستان است.

مقدس تصریح کرد: مجمع سلامت باید با انجام اقدامات راهبردی و سیاست‌گذاری صحیح، مسیر را برای دستیابی به هدف سلامت عمومی جامعه هموار کند که این مهم تنها با همراهی و همکاری همه نهادها و سازمان‌ها در سطح شهرستان محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تنها می‌تواند ۲۵ درصد سلامت جامعه را تامین کند، بیان داشت: ۷۵ درصد از تامین سلامت عمومی مربوط به عملکرد سایر نهادهای ذی‌ربط و بسته به تلاش مردم در کمک به تحقق این مهم است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تاکید کرد: اگر امروز اشتغال ایجاد نشود، نظارت کافی بر محصولات کشاورزی صورت نپذیرد، آب به‌عنوان عنصری حیاتی تامین نشود و محیط‌ زیست به اشکال مختلف تهدید شود، همه این‌ها به نوبه خود به سلامت مردم ضربه وارد خواهد کرد و مجمع سلامت باید بکوشد تا با مرتفع کردن موانع موجود در این مسیر گامی اساسی در تامین سلامت عمومی برداشته شود.

وی اظهار کرد: عدالت در سلامت مهم‌ترین و بارزترین هدفی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تحقق آن همواره تلاش کرده و همه اهداف بهداشتی و درمانی در راستای آن سیاست‌گذاری می‌شود.