×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
دشتستان بزرگ- علیرضا رهسپار و عباس راستی: پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ در روزهای سه شنبه به معرفی هنرمندان این شهرستان پرداخته و با انجام مصاحبه و یا ارائه مطالبی، در راستای شناساندن این هنرمندان تلاش دارد.
این هفته شما را دعوت می کنیم به خواندن زندگی نامه و کارنامه یکی از هنرمندان برجسته عرصه موسیقی در دشتستان که خواندن آن خالی از لطف نیست.

سیامک کمالیان

هنرمند موسیقی (نوازنده نی – مدرس)

 

وی متولد سال 1363 در شهر برازجان، فرزند مرحوم عبدالحمید می باشد.

 دوران تحصیلات  ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان خود را در برازجان به پایان رسانید. کمالیان از سال 1379 فراگیری موسیقی را در رشته نی  زیر نظر زال پور در بوشهر آغاز کرد و مدتی را به فراگیری نی پرداخت، سپس برای ادامه یادگیری ساز نی و ردیف میرزاعبدالله به شهر اصفهان زیر نظر استاد منوچهر غیوری رفته و مدتی نیز درآنجا به فراگیری مشغول شد تا اینکه به دلیل علاقه زیادی که به موسیقی داشت، جهت فراگیری علمی و تخصصی تر درسال 1385 در کنکور سراسری هنرشرکت کرده و در رشته موسیقی  دانشگاه هنرهای زیبای تهران  به عنوان نفر اول نوازندگی قبول و جهت ادامه تحصیل به تهران رفت.

کمالیان در زمان تحصیل نیز نزد اساتید برجسته موسیقی همچون استاد کیانی نژاد – پیرنیاکان – اعلایی – دکتر مولانا و پرفسور فرهت و.... به آموزش موسیقی پرداخت و بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در سال 1392 در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته (انتوموزیکولوژی) موسیقی شناسی دردانشگاه تهران  پذیرفته شد.

 وی در حال حاضر در کنار تدریس موسیقی در آموزشگاه خود، هفته ای 2 روز به تهران رفته و از محضراساتید مجرب مانند دکتر آزاده فر و دکتر میثمی استفاده می برد.

کمالیان با هدف اشاعه موسیقی و خدمت و آموزش این هنربه علاقه مندان درسال 1394 اقدام به تاسیس اولین آموزشگاه آزاد موسیقی در سطح دشتستان با نام چاووش در برازجان کرد و در رشته های مختلف موسیقی با همکاری تعدادی از دیگر مدرسین به آموزش موسیقی مشغول می باشد.

وی تا کنون چندین اجرای تک نوازی و همنوازی نی و کمانچه و دف در برازجان - بوشهر - گیلان – تهران  و سایر شهرستان ها داشته، همچنین کنسرت دو نوازی نی و دوتار با همراهی هادی پور عطایی نوازنده ی برجسته کشور در برازجان برگزار کرده است.