×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
نگاه خداوند متعال به بانوان ارزشمند و مقدس است

 دشتستان بزرگ :مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: یک نگاه تقدس‌آمیز از سوی پروردگار به زنان وجود دارد و این نگاه ارزشمند خداوند به جنس زن به عنوان مادر شدن است.

به گزارش دشتستان بزرگ  به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی کردستان، حجت الاسلام احمد حاتمیان در جلسه جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان، اظهار داشت: جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان به دلیل تلاش‌های خوبی که داشته است در ستاد مرکزی هم به خوبی ارزیابی شده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۱ تا ۸۵ نیز در استان کردستان خدمت کرده است، افزود: در طول سال‌های گذشته ارتباط کاری وسیعی با این استان و استان‌هایی که دارای جمعیت تلفیقی اهل سنت و شیعه هستند، داشته‌ام و همچنان نیز این ارتباط برقرار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: در طول تاریخ بشر و در دوره‌های مختلف نگرش‌های مختلفی نسبت به هویت و جنسیت زن وجود داشته است اما این نگرش‌ها همیشه مثبت نبوده در حالیکه زن و مرد تفاوتی ندارند و خداوند انسان را خلق کرد که همواره مورد کرامت پروردگار قرار گیرد.

حجت الاسلام حاتمیان یادآور شد: اگر چه به لحاظ ماموریت‌هایی که نظام آفرینش برای بانوان گذاشته ممکن است مکانیسم خاصی برای زن طراحی شده باشد و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های متفاوتی با مرد داشته باشد اما از لحاظ آفرینش تفاوت به معنای نقصان و کاستی در وجود زن نیست.

وی بیان کرد: از منظر دین به همان اندازه که مرد می‌تواند در تقرب الی‌الله و سعادت و رشد و تعالی و علم و دانش پیش برود زن هم می‌تواند و خدای بزرگ مادر را از جهتی که مادر است مورد تکریم و احترام قرار داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: کردستان استانی فرهنگی است و باید از کش و قوس‌ها و چالش‌های سیاسی و نگرش‌هایی که انباشت ۱۴۰۰ سال ذهنیت های بسته است عبور کرد تا برای رفع مشکلات و رشد آن تلاش شود.