×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 

دشتستان بزرگ : رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دیرگفت: باتوجه به گستردگی حوزه استحفاظی بردخون از توابع این شهرستان و آمار بالای حوادث و تلفات در مسیر ایجاد پایگاه امداد بین جاده ای در این منطقه ضروری است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از خلیج فارس ، مهدی نظامیان افزود: جاده دیر به سمت بردخون بطول 60 کیلومتر ایمن و استاندارد نیست و شاهد آمار بالای حوادث در این مسیر هستیم.

وی گفت: اگر پایگاه بین جاده ای در این مسیر ایجاد شود در جهت رها سازی مصدوم از داخل خودرو و انتقال آن به نزدیک ترین مرکز درمانی بسیار موثر است.

رییس جمعیت هلال احمر دیر اضافه کرد: مکاتبات و اقدامات اولیه برای احداث این پایگاه در منطقه بردخون انجام شد که امیدواریم هر چه سریع تر این کار عملیاتی شود و مردم از این خدمات بهره مند شوند.

وی گفت: پایگاه جاده ای ثابت در منطقه جاشک و پایگاه دریایی در اسکله صیادی دیر و خانه هلال در منطقه بردخون، آبدان، دیر، بردستان و روستاهای وحدت آباد، کناری و آبکش فعال هستند.

نظامیان ادامه داد: هم اکنون 2 هزار و 500 نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر شهرستان هستند که در زمینه آموزش، خدمات دهی امداد و نجات حضوری فعال دارند.

وی گفت: در هشت ماه امسال تعداد یک هزار و 100 نفر در زمینه امداد و کمک های اولیه ویژه مدارس، مساجد، هیات های مذهبی، ادارات و شرکت های مستقر آموزش امداد و نجات فراگرفته اند.