×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 

دشتستان بزرگ: استاندار بوشهر با اشاره به ایجاد شهرک زیست فناورانه دریایی دلوار برای تولید انواع محصولات از جمله جلبک دریایی و قهوه‌ای گفت: این مهم در راستای تولید گیاهان دارویی و درمانی اجراء می‌شود که در مرحله مطالعاتی است.

به گزارش دشتستان بزرگ  به نقل از تسنیم؛عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با مدیرعامل بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه این نهاد خدمات ارزنده ومهمی در کشور اجراء می‌کند اظهار داشت: در این راستا تاکنون بنیاد برکت نقش مهمی در اجرای طرح‌های مختلف محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی ایفا کرده است.

وی، اجرای طرح اجتماع محور را یکی از طرح‌های مهم بنیاد برکت دانست و تصریح کرد: در این راستا با بهره جستن از ظرفیت مناطق به ویژه نقاط محروم زمینه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی فراهم می‌کند که نقش تاثیرگذاری در معیشت خانوارها دارد.

شهرک زیست فناورانه دریایی دلوار زمینه تولید جبلک‌دریایی در را فراهم کرده است

استاندار بوشهر با قدردانی از بنیاد برکت در اجرای طرح اجتماع محور در استان بوشهر بیان کرد: اجرای  موفق این طرح در برخی نقاط استان بوشهر مشاهده شده که نشان از فعال شدن واحد تولیدی و اشتغال‌زایی مناطق دارد.

گراوند با بیان اینکه باید استان بوشهر در اجرای طرح اجتماع به عنوان الگو به دیگر نقاط کشور معرفی شود خاطر نشان کرد: استان بوشهر از ظرفیت بالایی در بخش‌های مختلف از جمله ساحلی و دریایی برخوردار است که زمینه اجرای طرح‌های مختلف تولیدی و اشتغال‌زایی را فراهم کرده است.

وی، با تاکید بر مشارکت بنیاد برکت در اجرای طرح‌های حوزه دریا و شیلات گفت: در این راستا شهرک زیست فناورانه دریایی دلوار برای تولید انواع محصولات از جمله جلبک دریایی و قهوه‌ای ایجاد شده که این مهم در راستای تولید گیاهان دارویی و درمانی اجراء می‌شود و اکنون در مرحله مطالعاتی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه از ظرفیت بنیاد برکت می‌توان در عرصه طرح‌های دانش بنیان استفاده کرد افزود: اکنون این نهاد 100 هزار طرح اجتماع محور اشتغال‌زایی در کشور در دست اجراء دارد که تا سال آینده 300 هزار شغل ایجاد می‌شود که این مهم نقش ممتاز بنیاد برکت در عرصه اشتغال و اقتصاد مردم نشان می‌دهد.

گراوند با بیان اینکه از 100 هزار طرح اجتماع محور در کشور بخش عمده‌ای از آن به استان بوشهر اختصاص یافته است تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه‌های گوناگون می‌توان از فرصت‌های استان در اجرای طرح‌‌های تولیدی و اشتغال‌‌زایی بیشتر استفاده کرد.

وی، با اشاره به  اجرای شهرک شیلاتی در شمال استان بوشهر بیان کرد: بنیاد برکت در ایجاد زیرساخت‌های این شهرک از جمله برقرسانی می‌تواند همکاری کند.

استاندار بوشهر بر ساخت سدهای کوچک در استان تاکید کرد و گفت: در بارندگی هفته گذشته 94 میلمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شد که بخش عمده‌ای از این روان آبها راهی دریا شد که با اجری سدهای کوچک بخش عمده‌ای از این آبها می‌توان استحصال کرد و در بخش‌های مورد نیاز از آن بهره جست.

گراوند با بیان اینکه  2 سد کوچک استان امسال آبگیری می‌شود خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این سدها به ترتیب 2 و 1.8 میلیون مترمکعب از آبهای روان استحصال می‌شود.