×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
۵۰۰ هزار اهدا کننده مستمر خون در کشور وجود دارد

دشتستان بزرگ :سخنگوی سازمان انتقال خون بابیان اینکه مردم هیچگاه نیازمندان را فراموش نکرده و در فراخوان‌ها یاری‌گر بیماران بودند، ابراز داشت: ۵۰۰ هزار اهداکننده مستمر خون در کشور وجود دارد.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر ، بشیر حاجی بیگی بعدازظهر سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل انتقال خون استان سمنان به میزبانی  سالن اجتماعات این اداره کل بابیان اینکه ۵۰۰ هزار اهداکننده مستمر خون در کشور وجود دارد، ابراز داشت: مردم کشور همواره اثبات کردند که در زمان حوادث و بحران‌ها یاری گر نیازمندان هستند و آن‌ها را فراموش نمی‌کنند لذا می‌توان گفت شاخص اهدای خون در ایران مطلوب است.

وی بابیان اینکه شاخص اهدای عضو از زمان جنگ تحمیلی تاکنون هشت برابر رشد داشته است، افزود: ایران رتبه نخست اهدای خون را در منطقه دارد که این امار نشان می دهد برای مردم کشور اهدای خون نوعی جهاد یا کاری ایثارگرانه است که برای انجام آن سر از پا نمی‌شناسند.

سخنگوی سازمان انتقال خون بابیان اینکه توزیع انواع فراورده‌های خوبی طی شش‌ماهه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل سه درصد رشد داشته استف ابراز داشت: طی بازه مذکور حدود یک‌میلیون و ۸۲۴هزار فراورده خوبی در مراکز درمانی و بیمارستانی توزیع‌شده است.

حاجی بیگی بابیان اینکه شاخص اهدای خون ۲۷ به ازای هر هزار نفر به صورت کشوری و برای استان سمنان ۴۶ است، تصریح کرد: ۷۹ درصد اهداکنندگان خون در استان سمنان به صورت مستمر این کار را انجام می‌دهند که باید گفت به همت این ایثارگران ۲۶ هزار واحد خون در مراکز بیمارستانی و ۳۶ هزار واحد دیگر در سایر استان ها توزیع‌شده است.

وی بابیان اینکه مردم نوع‌دوست استان سمنان طی بازه زمانی یک سال گذشته ۳۶ هزار واحد خونی را به هموزنان خود اهدا کردند، افزود: این آمار برای کل کشور به صورت سالانه  ۲۷ دریک هزار نفر معادل  ۲.۶ نفر است

 در این مراسم وحید بغدادی به سمت مدیرکل انتقال خون استان سمنان منصوب شد و از زحمات اسفندیار عزیزی تقدیر به عمل آمد.