×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
طرح ملی «تلاوت» در کاشان اجرا می شود

 دشتستان بزرگ : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از اجرا شدن طرح ملی تلاوت در کاشان خبر داد.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از  مهر، میثم نمکی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید فرهنگ قرآنی در جامعه گسترش پیدا کند، اظهار داشت: کودکان و نوجوانان در این بین می توانند علاوه بر تاثیرپذیری، تاثیرگذاری مطلوبی برای ترویج فرهنگ قرآنی داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری طرح ملی تلاوت در کاشان ابراز داشت: در این طرح که به نوعی تقلیدخوانی است دانش آموزان در چهار سبک عبدالباسط، منشاوی، مصطفی اسماعیل و شحات تلاوت قرآن را فرا می گیرند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با بیان اینکه دانش آموزان یکی از این چهار سبک را انتخاب می کنند، تصریح کرد: بعد از انتخاب یک الگو شرکت کنندگان در ۶ ترم در دارالقرآن کریم آموزش پرورش زیر نظر مربیان مجرب آموزش دیده و سپس از آنها آزمون گرفته می شود.

وی افزود: نفرات برگزیده در این آزمون علاوه بر دریافت جایزه برای اجرا در دیگر شهرها و اماکن مقدس حضور پیدا می کنند.

نمکی با اشاره به اینکه این طرح در دو بخش دختران و پسران برگزار می شود، اظهار داشت: متقضیان برای شرکت در این طرح می توانند تا ۲۰ آذر برای ثبت نام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگی آستان قدس رضوی و دارالقرآن آموزش و پرورش کاشان برگزار می شود، ابراز داشت: آزمون این طرح در اوائل دیماه سال جاری از متقاضیان گرفته می شود.

۱۵ آذرماه آخرین فرصت برای ثبت نام هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان همچنین از آغاز ثبت نام هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در کاشان خبر داد و تصریح کرد: ثبت نام این آزمون از ۲۵ آبان آغاز شده و علاقه مندان تا ۱۵ آذرماه امسال فرصت دارند با مراجعه به سایت http://www.quranedu.ir ثبت نام کنند.

وی از برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار گروه امتحانی خبر داد و بیان داشت: این آزمون در ۱۶ رشته شامل ۲ رشته در گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، ۲رشته در گروه معارف اهل بیت (ع)، ۱۰ رشته در گروه حفظ قرآن کریم و ۲ رشته در گروه آموزش‌های الکترونیک برگزار می‌شود.

نمکی با اشاره به اینکه آزمون سراسری قرآن و عترت به صورت سالانه برگزار می شود، افزود: این آزمون در سال جاری در رشته های الکترونیکی ۲۵ و ۲۶ دیماه و در رشته های کتبی سوم  بهمن ماه برگزار می شود.