×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
آنفولانزا در اصفهان فوتی نداشته است/خودسرانه دارو مصرف نکنید

 دشتستان بزرگ :مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر فوت بر اثر بیماری آنفولانزا در اصفهان نداشته ایم.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر  ،رضا فدایی ، با بیان اینکه یک تا ۱۰ درصد مردم در فصل سرما به آنفولانزا مبتلا خواهند شد، اظهار داشت: هرسال در این ایام با بیماری آنفولانزا روبرو هستیم اما در اسل جاری در اصفهان هنوز شاهد مشکل خاصی در این ارتباط نداشته ایم.

وی افزود: تعداد موارد ابتلا به آنفولانزا شمرده نمی‌شود و اصلا شمارش مبتلایان به این بیماری فایده‌ای ندارد و به همین دلیل آماری از مبتلایان نمی‌توان ارائه داد و تهیه چنین آماری منطقی هم نیست، موضوع مهم برای مردم این است که رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از سرایت بیماری به دیگران را فرابگیرند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان خاطرنشان کرد: از بین موارد فوتی ممکن است افرادی وجود داشته باشند که در اثر آنفولانزا یا بیماری‌های تنفسی درگذشته باشند و به طور طبیعی این مسأله در بیمارستان‌ها دیده می‌شود و موضوع طبیعی است.

می‌توان فوت برخی افراد  دارای بیماری آنفولانزا را انکار کرد

فدایی با بیان اینکه نمی‌توان فوت برخی افراد که دارای بیماری آنفولانزا باشند را انکار کرد، گفت: موردی به عنوان فوتی در اثر ابتلا به این بیماری به ما گزارش نشده است.

وی پیرامون راهکارهای جلوگیری از گسترش و سرایت بیماری آنفولانزا به دیگران، تصریح کرد: عطسه یکی  از عوارض این بیماری است و زمانی که فرد عطسه می‌کند ترشحات آن یک تا دو متر پخش خواهد شد و افراد باید مراقب این مسئله و جلوگیری از انتشار این ترشحات باشند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان ادامه داد: افراد باید از مبتلایان به آنفولانزا فاصله لازم را داشته باشند تا بیماری به آنها سرایت نکنند، مسأله دیگر دست‌های فرد بیمار است که ناقل آلودگی و بیماری است و شخص باید به طور مکرر و مرتب دستهایش را شستشو داده تا مانع سرایت به دیگران شود و حتی رعایت بهداشت دست مهمتر از بهداشت تنفس است.

فدایی با تأکید بر پرهیز افراد از خود درمانی، مصرف آنتی بیوتیک خودسرانه و حضور در مجامع عمومی از سوی افراد مبتلا به آنفولانزا،اظهار کرد: بیماری آنفولانزا ویروسی است و اساسا مصرف آنتی بیوتیک در درمان آن نقشی ندارد.

آنفولانزا با تب ناگهانی و بدن درد آغاز می‌شود

وی پیرامون نشانه‌های آنفولانزا و تفاوت آن با سرماخوردگی های متداول گفت: این بیماری با تب ناگهانی و بدن درد آغاز می‌شود و این وجه تمایز آن با سرماخوردگی است، سرفه از عوارض دیگر این بیماری است که ممکن است پس از فروکش کردن تب نیز ادامه داشته باشد.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان، خاطرنشان کرد: اگرچه آلودگی هوا فی نفسه مضر است اما ارتباط اثبات شده‌ای میان آلودگی هوا و بیماری آنفولانزا وجود ندارد.