×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
عمل به قانون و صیانت از حق الناس سرلوحه کار فرمانداران باشد

 دشتستان بزرگ :استاندار قزوین گفت: عمل به قانون، ایجاد بستر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و صیانت از حق الناس و آرا مهمترین رسالت فرمانداران و دست اندرکاران انتخابات است.

به گزارش  دشتستان بزرگ به نقل از  مهر، هدایت الله جمالی پور در مراسم آغاز رسمی فعالیت ستاد انتخابات شهرستان قزوین که روز پنجشنبه در فرمانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در فصل جدید دنبال مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود هستیم و باید در این مسیر گام هایی برداریم که خدا خشنود شود.

وی بیان کرد: وقتی پایه نظام اسلامی مردمی است و نظام به مردم اتکا دارد حتما از مشکلات عبور می کند و مردم بزرگترین سرمایه کشور هستند و ما موظفیم اعتماد بخشی کنیم و گام جدیدی در اداره کشور برداریم.

استاندار قزوین تصریح کرد: مجلس در راس امور است و به گفته امام اگر کشور مجلسی قوی با افراد متخصص و متعهد داشته باشد هرگز آسیب نمی بیند.

جمالی پور یادآورشد: باید همه بسترهای لازم را مهیا کنیم تا نخبگانی که احساس می کنند قادرند وارد مجلس شده و به کشور کمک کنند به صحنه بیایند و تلاش می کنیم در این دوره بستر حضور نخبگان برای ورود به مجلس را مهیا می کنیم.

وی بیان کرد: همه کسانی که به عنوان عنصر خدمتگزار و قانون گذار می توانند به کشور خدمت کنند باید وارد صحنه شوند و به شور انتخاباتی کمک کنند.

استاندار قزوین اضافه کرد: فرمانداران به عنوان مسئولان اجرایی باید اجرای قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند تا بستر انتخاباتی سالم و امن و قانونمند در استان مهیا شود و در این راستا صیانت از حقوق مردم رسالت اصلی فرمانداران و دست اندرکاران انتخابات است.

رای مردم حق الناس است 

جمالی پور گفت: در انجام مسئولیت خود به رای مردم به عنوان حق الناس توجه خواهیم کرد و باور داریم در انتخابات همه بسترها باید فراهم شود و به دور از نگاه حزبی اجازه دهیم نخبگان حضور یابند و خود را در معرض قضاوت مردم قرار دهند.

وی اظهارداشت: با تشکیل هیئت های اجرایی از امروز فرآیند انتخابات آغاز می شود و اگر کسی وارد عرصه شده فقط باید توان خود را نشان دهد و مراقب باشد گاهی حرف هایی که پیامد منفی دارد و دشمن شادکن است و مردم را نا امید می کند را به زبان جاری نکند.   

استاندار قزوین تصریح کرد: توجه به قانون در سخنان و رفتار نامزدها رعایت شود زیرا بعد از انتخابات باید با هم زندگی کنیم و کاری نشود که بعد از انتخابات به دشمن فرصت مانور بدهیم.

وی اظهارداشت: هرجا تفرقه داشتیم موجب استفاده دشمن شده است لذا باید اخلاق مداری و قانون مندی را نامزدها سرلوحه کار خود قرار دهند.

جمالی پور یادآورشد: رسانه ها لازم است فضای انتخابات را در مسیر اخلاقی هدایت کنند و نگدارند بداخلاقی رخ دهد و ما هم در خصوص فرآیند انتخابات بستر را باز می گذاریم تا مردم اعتماد کرده و درست قضاوت کنند.

وی اضافه کرد: مجلس مهم و در راس امور است و اگر نمایندگانی کارشناس و توانمند داشته باشیم بسیاری از مشکلات کنونی را نخواهیم داشت.  

جمالی پور اظهارداشت: امیدواریم مجلس آتی مقتدر، کاربلد، متخصص باشد و در مسیر منافع مردم و نظام گام بردارد.

وی بیان کرد: نامزدها لازم است قانون را حتما بخوانند و بدانند دستگاه قضایی، هیئت های اجرایی و نظارت رصد خواهند کرد تا تخلفی صورت نگیرد زیرا برای ما همه افراد یکسان هستند.  

استاندار قزوین تصریح کرد: از رسانه ها انتظار داریم تبلیغات را جدی بگیرند و زمینه شور ونشاط انتخابات را از امروز آغاز کنند.

جمالی پور در ادامه از قسمت های مختلف ستاد انتخابات شهرستان قزوین بازدید کرد.