×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 

۱۵ هزار سمنانی در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت آموزش می‌بینند

 دشتستان بزرگ : رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بابیان اینکه طرح هر خانه یک پایگاه سلامت، اجتماعی کردن نظام آموزشی را دنبال می‌کند، گفت: ۱۵ هزار سمنانی در این طرح آموزش می‌بینند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر ، جعفر صادق تبریزی بعدازظهر سه‌شنبه در آیین آغاز طرح ملی «هر خانه یک پایگاه سلامت» به میزبانی سالن اجتماعات بیمارستان کوثر سمنان بابیان اینکه هدف از اجرای این طرح ارتقای سلامتی و بهداشت در درون خانواده است، ابراز داشت: ۱۵ هزار سمنانی به‌عنوان سفیران سلامت برای اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

وی بابیان اینکه در این طرح یک نفر از درون خانواده انتخاب و پس از آموزش این فرد اطلاعات را به درون خانواده خود انتقال می‌دهد، افزود: برای کنترل بیماری‌های حاد و مزمن چاره‌ای جز آموزش و آگاهی در جامعه نیست که بهترین راهکار لازم اجرای طرح‌های همگانی نظیر هر خانه یک پایگاه سلامت است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بابیان اینکه برای رسیدن به ارتقای سلامت می‌بایست توانمندسازی خانواده‌ها اتفاق بیافتد، ابراز داشت: راه‌حل پیشگیری و مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها از کانال آموزش می‌گذرد لذا برای تحقق این مهم سه مرکز بهداشت شهری و روستایی شهر سمنان انتخاب‌شده است.

صادق تبریزی بابیان اینکه در طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» اجتماعی کردن نظام آموزشی در حوزه سلامت از طریق جلب مشارکت‌های مردمی دنبال می‌شود، تصریح کرد: برای رسیدن به هدف‌گذاری بهداشت مبنی بر کاهش بیماری‌ها می‌بایست بر مشارکت‌های مردمی تأکید بیشتری صورت گیرد که این طرح نیز همین هدف را دنبال می‌کند.

وی افزود: امروز یکی از دلایل بروز بیماری‌ها از نبود آگاهی در جامعه سرچشمه می‌گیرد لذا به نظر می‌رسد که بتوانیم با اجرای این طرح‌ها بتوانیم طیف وسیعی از مردم را مورد آموزش‌های بیشتر قرار دهیم.