×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان با دستور کار هم اندیشی با اصحاب رسانه در راستای توسعه ی فرهنگی شهر و با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

 به گزارش دشتستان بزرگ؛ رئیس شورای اسلامی شهر برازجان در این نشست گفت: همه رسانه ها قابل احترام بوده و تاکنون هیچ تبعیضی بین رسانه ها انجام نشده است.

محراب بنافی افزود: درب شورا به روی رسانه ها باز بوده و آنها را یار، دوست و در کنار خود می دانیم، یکی از وظایف رسانه ها نیز تلاش در راستای افزودن علم و آگاهی مردم نسبت به مسائل حقوق شهروندی و عملکرد شورا و شهرداری است.

وی اضافه کرد: باید نقد منصفانه کرد نه تخریب، هیچ عضو شورا از نقد منصفانه ناراحت نشده و ما انتظار داریم، که شورای شهر، همچنان توسط رسانه ها رصد و مورد نقد قرار گیرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر برازجان با بیان اینکه شورا و رسانه ها همدیگر را متهم نکرده و در راستای خدمت به مردم در جایگاه خود قرار گیرند، خاطر نشان کرد: تقاضایی که نسبت به رسانه ها داریم این است که اگر دوست داشته باشند می توانند به هم نزدیک شده و گروه شورا و رسانه تشکیل دهند و از این طریق، مکان و زمان جلسات نیز اطلاع رسانی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر برازجان نیز گفت: تاثیر، فعالیت و نقش رسانه در دنیای امروز بر هیچ کس پوشیده نیست.

 هادی دشتی افزود: از رسانه ها دعوت می کنیم نظرات سازنده خود را ارائه دهند تا از نظرات آنها در توسعه شهر استفاده شود، درب شورا بر همه باز است.

 وی ضمن بیان این که جلسات شورا همیشه علنی برگزار و اطلاع رسانی شده است، اضافه کرد: کمیسیون فرهنگی همواره مظلوم واقع شده و پوشش خبری که باید انجام شود، صورت نگرفته است، امید است رسانه ها بازوان اصلی ما و در کنار ما باشند.

رئیس کمیسیون اداری مالی شورای شهر برازجان نیز در این نشست گفت: اصحاب رسانه، یکی از ارکان های اصلی و تاثیرگذار در توسعه فرهنگی و رشد حیات جامعه می باشند، نشست امروز نیز بر مبنای تقویت روابط بین اصحاب رسانه و شورا برگزار شده است.

 وحید مصدق افزود: چشم انتظار ارائه راهکارهای سازنده از سوی رسانه ها به منظور توسعه و پیشرفت در شورای شهر برازجان هستیم، از ایده و نظرات شما استفاده کرده و اصحاب رسانه را صاحب یک کرسی رای در کمیسیون فرهنگی می کنیم، لذا از این پس، اصحاب رسانه می توانند نسبت به انجام برنامه ها، صاحب نظر باشند.

 وی اضافه کرد: سمن ها را در روزهای گذشته دعوت کرده و امروز در کنار اصحاب رسانه هستیم، جلسات آینده نیز شاهد برگزاری جلساتی در کنار گروه های فرهنگی و... هستیم.

رئیس کمیسیون اداری مالی شورای شهر برازجان ضمن بیان این که امیدواریم حضور اصحاب رسانه در شورای شهر پر رنگ تر شده و فردی به عنوان نماینده اصحاب رسانه معرفی شود، اذعان داشت: دو اصل در کمیسیون فرهنگی دیده شده است، که ابتدا اصل شفاف سازی و سپردن کار به کاردان مطرح می شود تا ما تنها نقش نظارتی و حمایتی را داشته باشیم، از طرفی نیز پشتوانه دوستان فعال باشیم.

مصدق تصریح کرد: نباید هیچ گونه نقطه شک و تردیدی برای فردی گذاشته شود، استفاده از نیروهای جوان مورد توجه ماست.

رئیس کمیسیون اداری مالی شورای شهر برازجان افزود: باید در نظر داشت که استفاده از فعالان مدنی در سطح شهر را در دستور کار خود داشته باشیم.

مصدق اضافه کرد: رصد و پویش مستمر اقدامات فرهنگی در رسانه ها را در دستور کار خود قرار داده و همواره در این راستا برنامه ریزی های مداوم خواهیم داشت.

 رئیس کمیسیون اداری مالی شورای شهر برازجان تصریح کرد: با توجه به امکانات و محدودیت های مالی، نقاط ضعف در حوزه فرهنگی و اجتماعی را باید اولویت بندی کنیم، مواردی از برنامه ها را ما پوشش داده و در توجه به برنامه ها، اولویت ها را مد نظر خواهیم داشت.

مصدق ادامه داد: در دفاع از حقوق رسانه ها، در شورای شهر برازجان مصوب شده که شهرداری نباید به منظور اطلاع رسانی از طریق رسانه ها گزینشی عمل کند، همچنین توزیع عادلانه آگهی ها نیز باید در دستور کار شهرداری باشد، به نحوی که در راستای حمایت شهرداری از رسانه ها، به تمامی رسانه ها بطور یکسان آگهی داده شود.

 رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان نیز گفت: رسانه ها پا به پای ما آمده و در این راستا از هیچ کمکی دریغ نکرده اند.

محمدرضا کوهکن افزود: در حوزه فرهنگی شهرداری به فعالیت هایی اعتقاد داشته و در این راستا از اصحاب رسانه و سازمان های مردم نهاد کمک گرفته ایم، کارگاه های مهارت های زندگی را هفته به هفته در نقاط کم برخوردار برگزار می کنیم.

وی اضافه کرد: ویيه برنامه های محله پویا را در راستای توسعه نشاط اجتماعی هر هفته اجرا کرده که امروز این برنامه ها مورد الگوبرداری سایر شهرداری ها قرار گرفته است، این ویژه برنامه در محله های مختلف با حضور و حمایت شورا در حال انجام است، در هر برنامه نیز از حضور یک انجمن و یا سمن استفاده می شود.

رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان اذعان داشت: چاپ و توزیع چهار عنوان کتاب در حوزه حقوق شهروندی، در کنار پازل، منچ و مار و پله و طرح نه به پلاستیک را داشته ایم، مسابقه شطرنج، پیاده روی خانوادگی، جشنواره قرآنی و... نیز از جمله اقدامات فرهنگی شهرداری در این ایام است.

 کوهکن خاطرنشان کرد: ایجاد باغ کودک را به شورا پیشنهاد داده و طرح آن، مصوب شده است، در خصوص احداث فرهنگسرا نیز با معاون فرهنگی شهرداری یزد و شیراز جلساتی داشته و دوست داریم قدمی تاثیرگذار در این زمینه برداریم.