×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 

جام ایران زمین کاراته به ایستگاه پانزدهم رسید

دشتستان بزرگ |:پانزدهمین دوره رقابتهای بین المللی کاراته تحت عنوان جام ایران زمین با حضور تیم های داخلی و خارجی در تهران برگزار می شود.

به گزارش  دشتستان بزرگ به نقل از مهر ، جام ایران زمین به عنوان یکی از منظم ترین تورنمنت های بین المللی ایران، در سالجاری نیز برگزار خواهد شد با این تفاوت که در این دوره به تیم ها و نفرات برتر نزدیک به ۱۵۰ میلیون ریال جوایز نقدی پرداخت خواهد شد. «هیتوشی کاسویا»  به عنوان بنیانگذار فدراسیون جهانی کاراته سبک WSKF و ناظر این رقابتها در این دوره نیز حضور خواهد داشت. 

این رقابتها در ادوار گذشته با حضور جمعی از بهترین های جهان از جمله «تقی اف»، «رافایل اقایف» و «اتایف» آذربایجانی، مهدیزاده، پورشیب، عسگری و گنج زاده ستاره های کاراته ایران، «گوگیتا»ی گرجستانی و حتی «طارق» سر مربی فعلی تیم قزاقستان در سطح فنی بالایی برگزار می شد.

احمد صافی بنیان گزار WSKF ایران و پایه گذار این رویداد بین المللی علاوه بر موفقیت در داخل کشور، با استفاده از ارتباط و مناسبات خوب خود در عرصه جهانی باعث شده در هر سال شاهد پیشرفت کمی و کیفی این رقابتها باشیم. در این دوره نیز تاکنون حضور تیم های ملی کره جنوبی، هند و تیم هایی از گرجستان، عراق و عمان  قطعی شده و کاراته کاهایی از ایتالیا، کانادا و قزاقستان نیز برای سفر به تهران اعلام آمادگی کرده اند. 

سالهای قبل این رقابتها  تحت عناوین مختلف از جمله جام ستارخان، خلیج فارس، شهدای دانشجو، ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد و موارد دیگر انجام شده و همواره فدراسیون کاراته حمایتهای ستادی و اجرای خوبی را بعمل آورده و دانشگاه آزاد هم در چند دوره مستقیم وارد عمل شده است. امید می رود در این دوره شاهد برگزاری رقابتهایی با کیفیت و کمیت خوبی باشیم.

شایان ذکر است «کاسویا» در جریان سفر به تهران علاوه بر نظارت بر مسابقات، برگزاری آزمون و سمینار هماهنگی و همچنین حضور در  جشن ۲۱ سالگی تاسیس این سبک در ایران را در دستورکار خود دارد.