×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
گرمسار و آرادان بیشترین سهم از تولید انجیر استان سمنان را دارند

 دشتستان بزرگ : معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه امسال دو هزار و تن انجیر در استان برداشت‌شده است، گفت: گرمسار و آرادان بیشترین سهم را از این تولید داشته‌اند.

به گزارش  دشتستان برزرگ به نقل از مهر ، لطف‌الله رضایی پیش از ظهر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران در جهاد کشاورزی سمنان ضمن بیان اینکه تولید انجیر در استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اظهار داشت: امسال درمجموع دو هزار و ۵۷۹ تن انجیر از باغات برداشت‌شده است که شهرستان‌های گرمسار و آرادان بیشترین سهم را در تولید این محصول دارند.

وی بابیان اینکه سال گذشته دو هزار و ۵۳۵ تن انجیر از باغات این استان برداشت شد، تصریح کرد: سطح غیر بارور این محصول امسال ۵۱ هکتار بود و این در حالی است که سال گذشته ۳۷ هکتار سطح غیر بارور در حوزه برداشت انجیر وجود داشت.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه امسال ۳۰۰ هکتار از باغات استان به محصول انجیر اختصاص دارد، افزود: از این سطح ۲۴۹ هکتار بارور و ۵۱ هکتار نهال است.

رضایی بابیان اینکه در سال جاری سطح بارور و نهال انجیر در استان سمنان افزایش داشت، یادآور شد: سال گذشته ۲۴۵ هکتار از مساحت زیر کشت انجیر سطح بارور و ۳۷ هکتار نیز سطح غیر بارور بود.