×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
ذخایر ژنتیکی

دشتستان بزرگ :آذربایجان شرقی مسئول بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی گفت: ارسال شناسنامه ژنتیکی کشور به خارج، خطری در حوزه پدافند غیر عامل است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از ایسنا ،جواد احمدیان در همایش پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تشریح این خبر اظهار کرد: نبود دستگاه hologenome sequencing در ایران باعث ارسال نمونه‌های ژنی و DNA ایرانیان به خارج از کشور شده است که این نیز می‌تواند فرصتی برای سوء استفاده دشمنان باشد.

 وی اضافه کرد: به عنوان مثال طراحی سلاح‌های بیولوژیک که فقط بر افراد جامعه ایران اثرگذار باشد از جمله راه های سوء استفاده از این طریق بوده و این نمونه‌ها می‌تواند به دست رژیم صهیونیستی نیز بیفتد.

 وی گفت: مراکز تحقیقاتی می‌توانند بر روی این موضوع کار کرده و از ارسال نمونه‌های ژنتیک به خارج جلوگیری کند.

، احمدیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت های بسیج بیان کرد: بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس نیز نقش مهمی را ایفا کرده و در مواقع بحرانی مانند سیل و زلزله اولین نیروهای بودند که به یاری مصیبت دیدگان شتافتند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری اردوی جهادی در مناطق محروم برای افزایش همبستگی بین مردم و نظام و خدمت رسانی و بررپایی بیمارستان‌های صحرایی نیز از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشکی به شمار می‌‍آید.