×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
موفقیت درمان سیگاری های دیابتی کمتر است

دشتستان بزرگ :رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: احتمال بروز دیابت در افراد سیگاری ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر از سایر افراد است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر ، غلامرضا حیدری افزود: تاکنون ۱۰۰ مطب فعال در زمینه کنترل دیابت، آموزش های لازم را کسب کرده اند و به ارائه خدمت به مراجعان می پردازند.

وی تاکید کرد: براساس دستورالعمل جدید معتبر علمی برای درمان دیابت در افراد سیگاری، باید ترک مصرف دخانیات همزمان با درمان دیابت آغاز شود.

حیدری از عوارض دیابت به مشکلات شبکیه چشم، بیماری های کلیوی و بیماری های عصبی عضلانی اشاره کرد و یادآور شد: درصورت درمان دیابت در افراد سیگاری جلوگیری از بروز این عوارضبا درصد بیشتری صورت می گیرد.

وی با اشاره به نتایج مطالعات صورت گرفت گفت: براساس این تحقیقات قطع مصرف دخانیات در افراد دیابتی به کنترل و درمان موفق تر دیابت کمک می کند. بنابراین باید در بیماران دیابتی سیگاری این امر جدی تلقی شود.

به گفته حیدری، مطالعات نشان داده است در افراد سیگاری ۳۰ تا ۴۰ درصد احتمال بروز دیابت بالاتر است و درمان این افراد نیز طولانی تر و با موفقیت کمتر انجام می شود.