×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دششتستان بزرگ : شماری از گردشگران فرانسوی که به بندر گناوه مسافرت کرده بودند، همزمان با آیین سوگواری اربعین حسینی در یکی از مکان‌های مذهبی این بندر حضور و به مشاهده عزاداری مردم این بندر پرداختند.

گردشگران فرانسوی در عزاداری اربعین مردم گناوه شرکت کردند

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از ایرنا؛ گردشگران که تعداد آنان  ۱۵ زن و مرد بود با حضور در حسینیه (ماتم حاج اسماعیل) از مکان های مذهبی قدیمی بندرگناوه به جمع سوگواران پیوسته و از نزدیک با نحوه برگزاری آیین مذهبی مردم این منطقه آشنا شدند.

در این برنامه مذهبی، گردشگران در بین عزاداران رفته و سینه زنی  سنتی و سنج و دمام  را از نزدیک مشاهده کردند.

بانی ماتم حاج اسماعیل گفت: گردشگران فرانسوی در حین اجرای آیین عزاداری حضور یافتند و آنان از استقبال و پذیرایی گرم سوگواران حسینی شوق زده شدند و تشکر کردند.

علی زیارت زاده افزود: چندین گردشگر از فضای حاکم بر مراسم عزاداری و استقبال پرشور مردم از محفل امام حسین(ع) اشک ریختند و ابراز داشتند که سوگواری پرشور مردم با بیش از ۱۴۰۰ سال ما را شگفت زده کرده است.

وی اظهار داشت: یکی از گردشگران ابراز داشت که برنامه های عزاداری سوگواران را در این مکان از طریق فضای مجازی در کشور خود مشاهده و خیلی علاقه داشتند از نزدیک دیدن کنند.

وی بیان کرد: گردشگران از زمان آغاز تا پایان آیین عزاداری حضور و تصویربرداری و از مکان های ساخت دمام در این مکان دیدن کردند.

ماتم حاج اسماعیل یکی از مکان های مذهبی قدیمی گناوه است که در ماه‌های محرم و صفر در آن از عزاداران و سوگواران پذیرایی غذایی می‌شود.