×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 

دایسون به جای خودروی برقی باتری های پیشرفته تولید می کند

دشتستان بزرگ :شرکت دایسون اعلام کرد برنامه های خود برای تولید خودروهای برقی را کنار گذاشته و در عوض قصد دارد بر روی تولید باتری های پیشرفته متمرکز شود.

به گزارش دشتستان بزرگ  به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، دایسون با ارسال ایمیلی برای تمامی کارکنان خود اعلام کرده که مهندسان این شرکت توانایی تولید خودروی برقی جذاب و قدرتمندی را داشته اند، اما این خودرو به صورت تجاری و در تیراژ انبوه تولید نخواهد شد.

دایسون اولین بار در سال ۲۰۱۶ برنامه های خود برای تولید یک خودروی برقی را اعلام کرد. این شرکت دو میلیارد پوند بودجه به این طرح اختصاص داد که قرار بود نیمی از آن صرف تولید خودروی برقی جدید و نیمی از آن صرف تولید باتری های پیشرفته شود.

در اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام شد که قرار است خودروی برقی دایسون در کارخانه ای در سنگاپور تولید شود و محصول نهایی در سال ۲۰۲۱ در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

ظاهرا تغییر تصمیم دایسون ناشی از ضرورت صرف منابع مالی بیشتر به تکمیل این طرح است که دایسون فعلا آنها را در اختیار ندارد. در مجموع ۵۲۳ کارمند دایسون در طرح یادشده مشارکت داشته اند که ۵۰۰ نفر از آنها در انگلیس مشغول به کار هستند.