×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

۶۵ درصد دانشجویان فنی حرفه‌ای بوشهر مشکل اشتغال ندارند دشتستان بزرگ : استاندار بوشهر گفت: ۶۵ درصد دانشجویان فنی حرفه‌ای استان بوشهر مشکل اشتغال ندارند و این مهم نشان‌دهنده اهمیت مهارت است و می‌طلبد که مهارت‌آموزی را در دانشگاه‌ها حمایت کنیم.

به گزارش دشتستلان بزرگ به نقل از فارس؛ عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با دانشجویان، اساتید و مسؤولان دانشگاه فنی حرفه‌ای استان بوشهر، با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: ترویج فرهنگ حسینی در جامعه امری لازم و ضروری است و باید فرهنگ حسینی نهادینه شود.

استاندار بوشهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها و مدارس افزود: دانشجویان قشر مهم و تاثیرگذار جامعه هستند و می‌توانند در ساختن آینده کشور نقش ارزشمندی ایفا کنند.

وی با تاکید بر لزوم ارتباط دانشگاه‌های استان با صنعت و تولید و بخش‌های مختلف اقتصادی خاطرنشان کرد: عدم ارتباط بین مراکز علمی و دانشگاهی با صنعت و تولید از مشکلات اساسی است و باید این موضوع مرتفع شود که بدون تردید موجبات اعتلای کشور خواهد شد.

گراوند با بیان اینکه دشمنان جنگ اقتصادی را به ما تحمیل کردند، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم از این گردنه عبور کنیم باید به دانشگاهیان و نخبگان و کارآفرینان و کسانی که مهارت و توان دارند مراجعه و از توان و تخصص آنها استفاده کنیم.

وی یادآور شد: بخش صنعت نیازمند این است که کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان بیایند در کنار صنعت قرار گیرند و اگر این مهم اتفاق بیفتد واحدهای تولیدی زمین‌گیر نمی‌شوند و می‌توانند فعالیت مستمر داشته و در ایجاد اشتغال موثر باشند.

 گراوند با بیان اینکه دشمنان به دنبال زمین‌گیر کردن اقتصاد ما هستند، گفت: باید نخبگان و دانشگاهیان کمک کنند تا از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

وی با بیان این که ۶۵ درصد دانشجویان فنی حرفه‌ای استان بوشهر مشکل اشتغال ندارند، افزود: این مهم نشان‌دهنده اهمیت مهارت است و می‌طلبد که مهارت‌آموزی را در دانشگاه‌ها حمایت کنیم.

استاندار بوشهر خواستار تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان شد و ابراز داشت:  تقویت این شرکت‌ها گامی در ایجاد اشتغال است.

گراوند در ادامه در ارتباط با برخی مشکلات و دغدغه های دانشجویان دانشگاه فنی حرفه‌ای استان نیز گفت: در حد توان برای رفع این مشکلات اهتمام می‌ورزیم.

در این آیین، دانشجویان و اساتید دانشگاه فنی حرفه‌ای استان نیز دغدغه‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند.