×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

نشست تجاری و اقتصادی، بازرگانان بوشهری با کشورهای منطقه برگزار می‌شوددشتستان بزرگ: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر گفت: بازرگانان استان بوشهر میزبان تجار و فعالان اقتصادی کشورهای کویت، قطر، امارات متحده عربی و عمان و بازرگانان کل کشور در آذرماه امسال هستند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از خلیج فارس، خورشید گزدرازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه ظرفیت‌های تجاری در استان بوشهر زمینه توسعه تجارت بین‌المللی را افزایش داده است اظهار داشت: استان بوشهر با کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کویت، قطر، امارات و دیگر کشورها همسایه و مراوده و تعامل تجاری دارد به‌گونه‌ای که صادرات از بنادر و گمرکات استان بوشهر به این کشورها تداوم دارد.

وی، از صادرات به قطر و کویت خبر داد و بیان کرد: بازرگانان بوشهری با کشورهای کویت و قطر ارتباطات قوی تجاری دارند به‌گونه‌ای که امسال با افزایش تعاملات تجاری، صادرات محصولات غیر نفتی از بوشهر به کشورهای قطر و کویت افزایش یافته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر، میوه، تره‌بار و مواد معدنی را بیشترین محصولات صادراتی استان بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی با توجه به قدمت و سابقه بالای مراودات تجاری بین‌المللی داشته بازرگانان استان بوشهر میزبان تجار و فعالان اقتصادی کشورهای کویت، قطر، امارات متحده عربی و عمان و بازرگانان کل کشور در آذرماه امسال هستند.

گزدرازی، نشست یاد شده را مذاکره مستقیم (B2B) دانست و گفت: نشست تجاری و اقتصادی استان بوشهر با فعالان اقتصادی و بازرگانان ایرانی و کشورهای کویت، امارات متحده عربی، قطر و عمان به صورت (B2B) است که نقش مهمی در حل مسائل و مشکلات بوشهر در حوزه کسب و کار دارد.

وی این رویداد بازرگانی و تجاری را اتفاق بزرگی در حوزه اقتصادی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که اتاق بازرگانی بوشهر انجام داده آذرماه امسال نشست تجاری، اقتصادی با عنوان مذاکره مستقیم (B2B) با فعالان اقتصادی و تجار کشورهای کویت، امارات متحده عربی، قطر و عمان و بازرگانان فعال ایران در بوشهر برگزار می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر، توسعه صادرات، افزایش حجم مبادلات تجاری، ارتقاء سطح بازاریابی محصولات در بازارهای بین المللی و حضور موثر فعالان اقتصادی و تولید کنندگان در عرصه تجارت بین المللی را اهداف نشست یاد شده دانست و تاکید کرد: ان‌شاالله مسئولان و تجار استان بوشهر از این فرصت در راستای رونق اقتصادی و  افزایش کسب و کار  استان بوشهر استفاده بهینه کنند.

گزدرازی، توسعه روابط بازرگانی، بررسی توانایی‌های بالقوه تجاری و اقتصادی، مذاکره تجاری و حضوری با بازرگانان کشورهای هدف و برقرار ارتباط به طور مستقیم، جذب سرمایه گذار و صادرات محصول را از اهداف نشست (B2B) با فعالان اقتصادی و تجار کشورهای کویت، امارات متحده عربی، قطر و عمان و بازرگانان فعال ایران در بوشهر دانست.

وی بیان کرد: در این نشست ضمن بررسی فرصت‌های جدید برای افزایش صادرات کالا، اطلاعات تخصصی برای بررسی خواسته‌های و نیازهای مشتریان و بازرگانان تبادل می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر،مذاکرات تجاری و اقتصادی و تقویت مبادلات تجاری را از دیگر اهداف نشست تجاری و اقتصادی یاد شده در بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه، جشنواره و میز ملی خرما با مشارکت انجمن ملی خرما آبان‌ماه امسال و جشنواره بین‌المللی کارآفرینی با محورهای تخصصی در حوزه‌های استارت‌آپ و بوت کمپ در دی‌ماه امسال در بوشهر از دیگر رویدادهای اقتصادی استان بوشهر است.