×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: امام جمعه موقت بوشهر با قدردانی از اقدام انقلابی ‌رئیس قوه قضاییه در مبارزه قاطع با فساد در همه لایه‌های جامعه گفت: این اقدام که زمینه عدالت گستری در جامعه را فراهم کرده سبب امیدواری مردم شده است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به حقوق بشر اسلامی و دینی و مقایسه آن با حقوق بشری جامعه غربی و استکباری اظهار داشت: امروز استکبار جهانی که از چنگال آنان خون مظلومان می‌چکد متاسفانه پرچم حقوق بشر جامعه جهانی را در دست گرفته‌اند و خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه تمام نهادها و سازمان‌های جهانی در  حق‌کشی حقوق بشر از سوی آمریکا حمایت می‌کنند، تصریح کرد: حقوق بشر غربی مدعی است که انسان در هر صورت باید آزاد زندگی کند اگرچه حقوق دیگران هم پایمال کند در صورتیکه اسلام بر فضائل و ارزش‌های انسانی تاکید کرده که نباید حقوق مظلومان از بین برود.

امام جمعه موقت بوشهرحقوق بشر اسلامی را مبتنی بر فضائل و ارزش‌های الهی و دینی دانست و تاکید کرد: بر این اساس انسان و جامعه حق ندارد سبب از بین بردن حقوق و منافع انسان و جامعه شود و حقوقی که سبب متزلزل شدن و از بین رفتن منافع انسانی و جامعه می‌شود نباید اجازه عملی شدن آن داده شود.

وی، با اشاره به اینکه خداوند متعال حلال و حرام در جامعه انسانی را تعیین کرده است تصریح کرد: آن حقوقی که سبب رشد و سعادت جامعه و انسان می‌شود و در مسیر فضائل و ارزش‌های الهی قرار دارد حقوق بشر اسلامی و دینی است.

‌دشتی  استفاده از بمب اتم در دین اسلام را حرام دانست و تاکید کرد: استفاده از بمب اتم که مقام معظم رهبری آنرا حرام می‌دانند و تحریم کرده‌اند در اسلام ممنوع است ولی غربی‌ها از جمله آمریکا  در راستای منفعت خود با این نوع سلاح کشتار جمعی، هیروشیما و ناکازاکی را بمباران اتمی می‌کند ولی هیچ سازمان و نهاد بین‌المللی عکس‌العملی برای محکوم کردن آن نشان نمی‌دهد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه فرهنگ خانواده غربی‌ و ارتباط نامشروع سبب متزلزل شدن بنیان خانواده می‌شود گفت: در اسلام مواردی که سبب نابودی و متزلزل شدن بنیان خانواده می‌شود در قرآن کریم خداوند متعال آنرا تحریم و حرام کرده است.

امام جمعه موقت بوشهر یکی از عوامل متزلزل شدن بنیان خانواده را آزادی بی‌بندو بار و استفاده از فرهنگ غربی‌ها دانست و تاکید کرد: غربی‌ها به اصول بنیان خانواده پایبند نیستند و ترویج آن در جامعه از اهداف مهم آنان است که امروزه یکی از عومل افزایش طلاق پیروی از فرهنگ غربی است.

وی،  رسیدگی به فقرا، خیرخواهی، ارشاد، جهل‌زدایی، امر به معروف و نهی از منکر را از مبانی اسلامی دانست و تصریح کرد: در اسلام گاهی حقوق بشر اوج الهی می‌گیرد و سبب ایثار و شهادت می‌شود که شهدای گرانقدر در این راستا جان خود را فدا می‌کنند.

‌دشتی با تاکید بر رعایت اصول دینی و اسلامی در همه لایه‌های جامعه افزود:اصول و مبانی دینی، اسلامی و مذهبی نباید ملعبه قدرت‌های مقطعی سیاست و نگاه‌های شخصی  افراد شود.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به حرکت عظیم مردم مسلمان در پیاده‌روی اربعین حسینی بیان کرد: حرکت عاشقانه و کاروان‌های حسینی این‌روزها در مسیر کربلا در حرکت است که نشان از عشق به ولایت و  خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه عاشقان ولایت در پیاده‌روی اربعین حسینی شب‌وروز را نمی‌شناسند و تحمل سختی‌ها می‌کنند خاطر نشان کرد: کاروان‌های اربعین حسینی با این حرکت عظیم همدردی خود را با زینب کبری(س) و اهل بیت(ع) نشان می‌دهند و با سوز دل مسیر را طی می‌کنند.

وی، جایگاه  پیاده‌روی اربعین حسینی را در ابعاد فرهنگی، سیاسی، فردی و اجتماعی را مهم دانست و تاکید کرد: اربعین حسینی و حضور در این مراسم بر انسان‌ها اثرگذار است و سبب رشد کمال و سعادت انسان می‌شود.

‌دشتی با بیان اینکه هر سال بر جمعیت حرکت حسینی در پیاده‌روی اربعین افزوده‌تر می‌شود تصریح کرد: در مراسم پیاده‌روی اربعین که هراس در دل دشمنان اسلام و استکبار جهانی ایجاد کرده سبب افتخار جهان اسلام و تشیع است.

امام جمعه موقت بوشهر بصیرت‌افزایی، ولایت‌مداری و عشق به خاندان ائمه اطهار(ع) را از ویژگی پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا دانست و افزود: این حرکت که یک همایش جهانی محسوب می‌شود نیاز به مدیریت جهانی است چراکه بر عهده ایران و عراق نیست بلکه باید جهان اسلام و کشورهای اسلامی آنرا مدیریت کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر از افزایش روز افزون جمعیت در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و بیان کرد: امسال جمعیت شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی در کربلا 3 برابر سال گذشته شده که نیاز به مدیریت جهانی با فکر و تدبیر قوی‌تر است.

وی، با تاکید بر توجه به امیدآفرینی در جامعه، منویات مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و افزود: معظم‌له امید آفرینی در جامعه را یک ضرورت اعلام کرده‌اند چراکه این انقلاب و نظام با سختی‌ها فراوانی ایجاد شده و نباید یاس و ناامیدی که دشمنان در جامعه ایجاد می‌کنند ترویج شود چراکه ناامیدی سبب نابودی می‌شود.

‌دشتی با تاکید بر توجه به امیدآفرینی به ویژه از سوی نخبگان، تربیون‌داران، دانشگاهیان و جوانان گفت: اعتماد به جوانان که می‌‌توانند بدون اتکا به غرب و بیگانگان پیشرفت و سعادت جامعه را محقق کنند باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیدشت سالروز تاسیس سازمان بازرسی و قدردانی از اقدام انقلابی آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه در مبارزه قاطع با فساد در همه لایه‌های جامعه گفت: این اقدام که زمینه عدالت گستری در جامعه را فراهم کرده سبب امیدواری مردم شده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر ادامه مبارزه با فساد در همه لایه‌های جامعه تصریح کرد: هرچند که فسادهیچگاه ریشه‌‌کن نمی‌شود ولی ادامه مسیر برخورد قاطع با فساد سبب رشد و پویایی جامعه می‌شود.

وی با گرامیداشت روز عقیدتی سیاسی ارتش نقش مهم این نهاد در ارتش را بسیار مهم و قابل تقدیر دانست و افزود: نیروهای عقیدتی سیاسی ارتش در حفاظت و حراست از مرزهای اسلامی نقش تاثیرگذاری دارند که خدمات آنان در ابعاد گوناگون قابل ستایش است.