×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
 
 
محمد بن زاید

دشتستان بزرگ :امارت ابوظبی تغییراتی را در ساختار دستگاه‌های اجرایی‌اش انجام داد، به طوری که دو تن از فرزندان ولیعهد ابوظبی مناصب بالایی را به دست گرفتند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، خلیفه بن زاید آل نهیان، حاکم امارات دستوراتی را صادر کرده که بر اساس این دستورات خالد بن محمد بن زاید به جای احمد مبارک المزروعی رئیس دفتر اجرایی ابوظبی شد.

حاکم امارات دستور دیگری مبنی بر تعیین ذیاب بن محمد بن زاید، عضو شورای اجرایی به عنوان رئیس دفتر ولیعهد به جای حامد بن زاید، برادر ولیعهد صادر کرد.

دفتر اجرایی ابوظبی، دستگاهی است که وظیفه حمایت از شورای اجرایی امارت ابوظبی را برعهده دارد که ریاست آن در دست محمد بن زاید، ولیعهد است و سیاست کلی امارت مذکور را تعیین می‌کند و بر اجرای آن نظارت دارد.

خلیفه بن زاید آل نهیان همچنین فرمانی را صادر کرد که بر اساس آن پست رئیس دفتر رئیس شورای اجرایی ایجاد و المزروعی برای این پست منصوب شد.

وی همچنین دستور تاسیس اداره دولتی پشتیبانی را صادر کرد و علی راشد قناص الکتبی را به عنوان رئیس این نهاد دولتی گماشت.

محمد بن زاید، یکی از قدرتمندترین افراد در این کشور به شمار می‌آید که دارای اختیارات گسترده‌ای به ویژه در سایه بیماری خلیفه بن زاید است. وی همچنین نماینده سیاسی و نظامی امارات است.