×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 

 

تیک بان

دشتستان بزرگ : برای خرید بلیط هواپیما خارجی لازم است که مهارت داشته باشید زیرا قیمت بلیط خارجی در طول سال بارها تغییر می‌کند و شما باید از بهترین زمان خرید بلیط اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید ارزانترین بلیط را به مقصد خود به دست آورید.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از  ایسنا بنابراعلام تیک بان، شما به عنوان فردی که در دنیای امروز زندگی می‌کنید و در معرض خرید انواع لوازم ضروری و غیرضروری هستید، با راهکارهای خرید برتر آشنایی دارید. می‌دانید در چه زمانی کالایی با قیمت مناسب عرضه می‌شود و یا چه زمانی خرید یک کالا می‌تواند بسیار گران تمام شود.  یکی از خریدهای ضروری که ممکن است هر فرد در طول عمر خود بارها آن را انجام دهد، خرید بلیط خارجی است.  

بهترین زمان خرید بلیط خارجی چه زمانی است؟

معمولا شنیده می شود که بلیط هواپیمای خود را مدتها قبل از سفر رزرو کنید. البته این قضیه در مورد بلیط خارجی سیستمی تا حدود زیادی صدق می‌کند اما هنگامی که قصد خرید بلیط خارجی چارتر دارید، می‌توانید برای صرفه‌جویی بیشتر اقدام به خرید بلیط لحظه آخری نمایید.  

به طور کلی بلیط‌های سیستمی از ثبات قیمت بیشتری برخوردارهستند. قیمت این نوع بلیط‌ها هر ساله توسط سازمان هواپیمایی کشور برای مسیرهای مشخص تعیین می‌شود. اما قیمت بلیط‌های چارتر برحسب شرایط متغیر هست. عموما در زمان‌های کم ترافیک هوایی قیمت بلیط چارتر خارجی ارزانتر از مواقع دیگر است. در روزهای شلوغ سال و ایام خاص مانند نوروز که تعداد متقاضیان سفر بیشتر از روزهای عادی می‌باشد، بهتر است نسبت به رزرو بلیط زودتر اقدام کنید.  

به منظور خرید بلیط خارجی ارزانتر در صورت امکان زمان بلیط خود را به اواسط هفته موکول کنید. روزهای دوشنبه و سه شنبه معمولا قیمت بلیط ارزانتر از بقیه روزهای هفته است. آمارها نشان می‌دهد که چهارشنبه تا شنبه قیمت بلیط خارجی گرانتر از بقیه ایام هفته است. البته در روزهای شلوغ و پرتردد قیمت بلیط خارجی چندان فرقی نمی‌کند.  

بلیط هواپیما ممکن است در روزهای مختلف و یا حتی در ساعات مختلف از قیمت های متفاوتی برخوردار باشد. از همین رو برای تهیه بلیط خارجی ارزان بهتر است به طور مکرر به وب سایت گردشگری معتبر مراجعه کنید تا بتوانید بهترین قیمت ها را مشاهده کنید.  توصیه ما به شما اینست که یک بازه زمانی را برای خرید بلیط خارجی در نظر گرفته و در آن زمان به طور مکرر به سایت مراجعه کنید و از نوسانات قیمت بهترین نتیجه را بگیرید.  

به عنوان مثال بلیط هایی که زمان رفت آنها صبح باشد ارزانتر از بلیط‌های شب هنگام می‌باشند. به این علت که پروازهای صبح هنگام چندان متقاضی ندارد، از قیمت کمتری برخوردارند. نکته قابل توجه این است که خرید بلیط خارجی صبح هنگام دارای مزایای دیگری هم می‌باشد. در این زمان فرودگاه خلوت‌تر بوده و مراحل بارگیری هواپیما و عبور از گیت سریع‌تر انجام می‌شود. اگر از پرواز جا ماندید امکان بیشتری برای خرید بلیط جایگزین و استفاده از پرواز دیگر را دارید.  

از پروازهای چارتر استفاده کنید

پروازهای چارتر توسط شرکت‌های چارتر کننده ارائه و قیمت‌گذاری می‌شوند. از همین رو در مواقعی که مورد استقبال قرار نمی‌گیرند، تخفیفات زیادی به آنها تعلق می‌گیرد. این زمان بهترین وقت برای خرید بلیط خارجی می‌باشد. به طور مثال اردیبهشت ماه که مسافران از سفرهای نوروزی برگشته‌اند، متقاضی زیادی برای سفر خارجی وجود ندارد. بنابراین قیمت بلیط خارجی ارزانتر از ایام نوروز و پر ترافیک است.  

سفر در فصل نامناسب

یکی از راه‌های خرید ارزان ترین بلیط خارجی، خرید بلیط در فصلی است که از نظر شرایط آب و هوایی چندان مناسب سفر نیست. به طور مثال در تابستان سفر به مناطق گرم مانند دبی چندان متقاضی ندارد. در این زمان می توان بلیط خارجی را با قیمت بسیار ارزان و اقتصادی خریداری کرد.