×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
مهدی علی‌نژاد

دشتستان بزرگ :رییس کمیسیون بین الملل کمیته ملی المپیک گفت: در بحث دیپلماسی باید بیشتر وقت بگذاریم تا این موضوع راه گشای ما در خیلی از اتفاقات باشد اما تاسف بار است در تصمیم گیری ها نیستیم.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از  ایسنا، مهدی علی نژاد در نشست دیپلماسی ورزشی بیان کرد: خیلی ها عنوان می کنند ما در مجامع بین المللی ضعیف هستیم و قدرت لازم را نداریم که باید عناصر لازم برای اینکه جزو قدرت ها باشیم را بشناسیم. در ورزش دنیا نگرش هایی وجود دارد که اگر این نگرش ها را نشناسیم نمی توانیم کار را پیش ببریم.

رئیس فدراسیون ووشو ادامه داد: ما یک نفر عضو IOC داشتیم که از دست دادیم و شاید 4- 5 فدراسیون داریم که عضو هیات رییسه فدراسیون های جهانی خود باشند اما واقعا تاسف بار است در تصمیم گیری ها نیستیم. ما اگر حضورمان پر رنگ باشد خیلی از اتفاقات دیگر برای ورزش نمی افتد. از این رو باید عناصر قدرت را در مجامع بین المللی شناسایی و ارتباط منطقی با آنها برقرار کنیم. برخی اتفافات مثل داوری ها می افتد و بعد شروع به غر زدن می کنیم در حالی که بجای غر زدن نباید اجازه دهیم اصلا از ابتدا این اتفاق بیفتد. اعتقادم بر این است هر چه در بخش فنی وقت می گذاریم باید در دیپلماسی بیشتر وقت بگذاریم چون ارزش زیادی دارد و راه گشای خیلی از مسائل ما خواهد بود. اعتقادم بر این است زبان دیپلماسی ورزشی در خیلی مواقع می تواند جلوتر از دیپلماسی های دیگر باشد.