×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ :رئیس پلیس پیشگیری ناجا از برنامه‌ریزی این نیرو برای افزایش تعداد نیروهای موسسات حفاظتی و مراقبتی به ۳۰۰ هزار نفر خبر داد.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از ایسنا، سردار محمد شرفی در گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی که پیش از ظهر امروز در ستاد مرکزی ناجا برگزار شد، گفت: امروز پیشگیری اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی یکی از روش‌های پیشگیری از وقوع جرم در جامعه است و دیگر نمی‌توان با اقدامات جزیره‌ای نسبت به ایجاد امنیت پایدار اقدام کرد.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی اظهار کرد: براساس این اصل دولت مکلف است بخشی از اقدامات خود را برون‌سپاری کرده و به دیگر دستگاه‌های واجد شرایط واگذار کند. در همین راستا نیز نیروی انتظامی طرحی را در سال ۸۳ تحت عنوان برون‌سپاری وظایف خود به مجلس تقدیم کرد که به تصویب نیز رسید و از سال ۸۸ ابلاغ شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: بر این اساس موسسات خدمات حفاظتی و مراقتی تأسیس شدند که امروز تعدادشان به ۷۲۵ موسسه رسیده و ۱۰۰ هزار نفر نیز در آن‌ها مشغول فعالیت‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد موسسات و نیروهای این موسسات باید افزایش یابد، گفت: در راستای تحقق هر چه بیشتر مأموریت‌ها و تحق شعارهایمان لازم است تا براساس برنامه ششم توسعه تعداد این موسسات به دو برابر تعداد فعلی افزایش یافته و تعداد مأموران این موسسات نیز به ۳۰۰ هزار نفر برسد. البته برای تحقق این موضوع لازم است که موانع از سر راه ما برداشته شود.

سردار شرفی از دولت، مجلس، قوه قضاییه و دیگر نهادها و مسئولان خواست تا برای تحقق این اهداف با پلیس همکاری کنند.