×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: تیم‌های امداد و نجات زنجان برای پوشش امدادی زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) در اربعین حسینی عازم کشور عراق و مرز مهران شدند.

بارگیری محموله دارویی اربعین

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از  ایسنا، شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران، افزود: دو تیم امداد و نجات به همراه دو دستگاه آمبولانس برای ارائه خدمات امدادی به عزاداران اعزامی به مرز مهران در استان ایلام و کشور عراق اعزام شدند.

وی تاکید کرد: این تیم‌ها از امروز به مدت 25 روز تا پایان مراسم اربعین حسینی برای ارائه خدمات امدادی به این زائران به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: این تیم‌ها از آموزش‌های مورد نیاز اعم از گرمازدگی و گرفتگی عضلات، مسمومیت‌ها و گزیدگی، اقدامات اولیه در احیای قلبی - ریوی، زخم‌ها، اصول پانسمان، بانداژ و آتل‌بندی، شناخت داروهای اورژانسی، نحوه صحیح حمل مصدوم، آشنایی با خطرات مین و مواد منفجره و مدیریت تجمعات انبوه بهره‌مند شده‌اند.

میرزایی اظهار کرد: آشنایی با جغرافیای عراق و مسیرهای پیاده‌روی، مبانی باز پیوند خانواده در تجمعات انبوه، آشنایی با برنامه عملیاتی و دستور العمل اربعین، از دیگر برنامه‌های آموزشی ارائه شده به تیم‌های اعزامی مرز مهران و کشور عراق بوده است.

سال گذشته نیز دو تیم امداد و نجات به همراه دو دستگاه آمبولانس به مرز مهران و کشور عراق برای ارائه خدمات امدادی به زائران سیدالشهدا (ع) اعزام شده بودند