×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
اختصاصی دشتستان بزرگ/ واکنش نایب رییس شورای شهر ابپخش در خصوص اظهارات اخیر شهردار سابق این شهر:

دشتستان بزرگ: نایب رییس شورای اسلامی شهر آبپخش در گفتگو با دشتستان بزرگ در خصوص اظهارات منتشر شده شهردار آبپخش در این پایگاه خبری و اشاره به بازی شورا با افکار عمومی گفت: ما تمامی مدارک را به طور مستند داشته و ارائه کرده ایم.

به گزارش دشتستان بزرگ, حسن صمصامی افزود: طبق ماده 83 قانون شوراها, مراحل استیضاح شهردار اعم تذکر، سوال و استیضاح, هر کدام فرآیندهای بسیاری دارد.

وی اضافه کرد: ما برای محکم کاری تذکر به شهردار را همراه با مصوبه در 28خرداد سال 97، به فرمانداری فرستاده که مورد تایید فرمانداری نیز واقع شد، برای مرحله بعد نیز 11مهرماه شهردار را برای سوال دعوت کرده که 12مهرماه 97 جلسه ای در این خصوص با حضور شهردار و اعضای شورا برگزار شد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر آبپخش در ادامه به دشتستان بزرگ گفت: در جلسه مذکور، به طور رسمی سوالات مطرح شده و شهردار پاسخ داد، اما اعضای شورا از پاسخ شهردار قانع نشده و مصوبه جلسه به فرمانداری ارسال شد، فرمانداری نیز مصوبه را تایید کرد.

حسن صمصامی تصریح کرد: طبق قانون سکوت 14روزه فرمانداری در قبال مصوبه شورا به منزله تایید آن بوده و در غیر این صورت فرمانداری اعلام می کند.

وی ادامه داد: در نهایت به دنبال مرحله آخر و طرح استیضاح رفتیم، در 8اسفند 97 نیز 7سوال به شهردار داده و رونوشتی از آن به فرمانداری ارائه شد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر آبپخش افزود: در 7مهر ماه جاری جلسه را مجدد برگزار کرده و طرح استیضاح شهردار را به شهردار ابلاغ کردیم، نامه ای همراه با سوالات و طرح استیضاح مجدد به شهردار تحویل دادیم، 8مهرماه نیز جلسه با حضور 5عضو شورای شهر و غیبت شهردار تشکیل شد.

حسن صمصامی ضمن بیان این که غیبت شهردار در جلسه استیضاح از نظر قانونی مشکل نداشته، اضافه کرد: ما مصوبه استیضاح را با 5امضاء، 4رای موافق و 1رای ممتنع در 9مهرماه به فرمانداری تحویل دادیم، در واقع شهردار آبپخش با 4رای استیضاح شد.

وی اذعان داشت: هیئت تطبیق فرمانداری نیز پیرو مصوبه شورای شهر، 10مهرماه جلسه ای گرفته و نامه ای به شورا زده است، در نامه ارسالی ذکر شده مصوبه استیضاح شهردار مغایر با قانون 83 شوراهاست، نامه ای که ابهاماتی داشته و به گفته قانون، هیئت تطبیق باید با ذکر مورد و مستدل مصوبه شورای شهر را رد کند.

نایب رئیس‌ شورای شهر آبپخش تصریح کرد: اگر مصوبه شورای شهر رد شده, چه دلیلی داشته است؟ کدام قسمت از ماده83 را رعایت نکرده و چه مشکلی وجود داشته است؟ چه موردی در مصوبات شورا، سوال و یا استیضاح وجود دارد؟ طبق ماده 83 موارد متعددی برای استیضاح شهردار باید رعایت می شد که هیئت تطبیق فرمانداری به اشکال آن هیچ اشاره ای نکرده است.

حسن صمصامی ادامه داد: شورای شهر آبپخش طبق ماده 7 آئین نامه اجرایی ماده 80 (آئین نامه هیئت های تطبیق)، 10روز فرصت داشته تا نسبت به نظر هیئت تطبیق فرمانداری پاسخ دهد.

وی در خصوص اظهارات منتشر شده شهردار آبپخش در پایگاه خبری دشتستان بزرگ و اشاره به پافشاری اعضای شورا برای استیضاح غیر قانونی شهردار گفت: شهردار کدام قسمت از کار ما را غیر قانونی می داند؟

نایب رئیس‌ شورای شهر آبپخش افزود: زمانی که 5 عضو شورای شهر در نشست استیضاح شهردار شرکت کرده و مصوبه شورا به امضای تمامی اعضاء رسیده چه مشکلی وجود دارد؟ چرا شهردار نقل کرده که نامه دعوت به جلسه را دریافت نکرده است؟

حسن صمصامی اضافه کرد: ما دقیقا 24ساعت قبل از جلسه ساعت 17:22 دعوت نامه شرکت در جلسه را درب منزل شخصی به وی تحویل دادیم، یکی از کارکنان شهرداری نیز گواه این ماجرا بوده و دوربین مداربسته منزل شهردار فیلم را ضبط کرده است و می توانید ان را چک کنید.

وی اذعان داشت: شهردار از احترام به رای هیئت تطبیق صحبت کرده است، اتفاقا ما به طور کامل به رای هیئت تطبیق احترام گذاشته ایم، اکنون نیز در حال نوشتن دفاعیه خود در جواب به هیئت تطبیق هستیم.

نایب رئیس‌ شورای شهر آبپخش تصریح کرد: طبق قانون ما هنوز فرصت داریم که دفاع خود را به فرمانداری برسانیم، اقدام ما در پاسخ به هیئت تطبیق کاملا طبق روال قانونی است.

حسن صمصامی در خصوص اظهارات منتشر شده شهردار آبپخش در پایگاه خبری دشتستان بزرگ و اشاره به بر هم زدن آرامش شهرداری و کارکنان توسط اعضای شورا نیز گفت: ما وظایف قانونی خود را انجام داده و هیچ تشنج، آشوب، مشکل و یا اقدامی به منزله بر هم زدن آرامش شهرداری و یا پرسنل توسط اعضای شورا صورت نگرفته است.

وی افزود: ما طبق ماده83 قانون شوراها، سرپرست شهرداری را انتخاب کرده ایم، شورای شهر در واقع روز استیضاح شهردار دو مصوبه داشته که مصوبه دوم انتخاب سرپرست شهرداری آبپخش بوده است، خوشبختانه تمام تصمیمات شورا با اکثریت آراء و تصمیم انتخاب سرپرست توسط هر 5نفر بوده است.

نایب رئیس‌ شورای شهر آبپخش اضافه کرد: 5 عضو شورای شهر آبپخش, اعظم صمصامی را به عنوان شهردار این شهر انتخاب کرده و حال با عدم رضایت اعضای شورا از فعالیت و عدم پاسخگویی مناسب وی، همان 5 عضو شورا فرد دیگری را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرده اند.

حسن صمصامی خاطرنشان کرد: انتخاب سرپرست جدید و استیضاح شهردار سابق، انتخاب و تصمیم اعضای شورای شهر آبپخش است, افرادی که در واقع تصمیم آنها، اراده و نظر مردم آبپخش بوده و هست.