×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه این نهاد بسته‌های حمایتی برای همه دانش آموزان ارائه می‌کند گفت: تا آغاز سال تحصیلی دانش‌آموزان مددجوی استان بوشهر بسته‌های تحصیلی ۳۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ احمد لطفی در  نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر  با تاکید بر توجه به حل مشکلات دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت اظهار داشت:  6 هزار و 200 دانش آموز بی بضاعت تحت حمایت این نهاد است که با توجه به شروع سال تحصیلی جدید نیاز به تامین لوازم تحصیل دارند.

وی با تاکید بر کیفی سازی ارائه خدمات تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان گفت: بنا داریم با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های خصوصی و دولتی بسته‌های تحصیلی به میزان 300 هزار تومان برای هر دانش آموز نیازمند واگذار شود و تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه تلاش داریم هیچ دانش آموز نیازمندی بدون ملزومات تحصیلی به مدرسه نرود خاطر نشان کرد: این ملزومات تحصیلی شامل کیف، کفش، لوازم تحریر و لباس فرم مدرسه می‌باشند.

لطفی با اشاره به آغاز جشن عاطفه‌ها از ابتدای شهریور تا 10 مهر ماه تصریح کرد: این جشن به مدت 40 روز و در دو مرحله انجام می‌شود که مرحله نخست آن برای کمک رسانی عموم مردم و خیران است و مرحله دوم آن در 10 مهر ماه ویژه مدارس و کمک رسانی اولیای دانش آموزان است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: از مردم و خیران بخش خصوصی و همچنین دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود کمیته امداد را در تامین لوازم تحصیلی دانش آموزان نیازمند یاری کنند.

 مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز با تقدیر از فعالیت‌های کمیته امداد در ارائه خدمات به نیازمندان اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف اجرای صحیح نیات واقفان است و با توجه به تمام فعالیت‌ها در بحث اقتصادی، عمرانی، امور ثبتی تمام این فعالیت‌ها در راستای اجرای دقیق نیات واقفان و ساری و جاری شدن آن در جامعه اجرا می‌شود.

 حجت الاسلام محمد رضا اسماعیل‌پور از اجرای طرح مهر تحصیلی خبر داد وافزود: یکی از برنامه‌های اوقاف برای اجرای دقیق نیات واقفان طرح مهر تحصیلی به صورت سراسری است که برای کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح مهر تحصیلی، به امر تحصیل دانش آموزان نیازمند از محل درآمد موقوفات کمک می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر  آمادگی خود را برای تهیه و توزیع 100 دست لباس فرم مدرسه دخترانه دانش آموزان نیازمند اعلام کرد که در اختیار کمیته امداد قرار دهد.