×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: ۱۲۴ کلاس درس در قالب ۲۲ پروژه آموزشی و اعتبار ۲۲ میلیارد تومان اعتبار همزمان با آغاز سال تحصیلی تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر می‌شود.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ احمد مرادی در نشست هم اندیشی با حضور نمایندگان استان بوشهر با تاکید بر تجهیز مدارس به سامانه گرمایشی و سرمایشی اظهار داشت: در زمان حاضر هیچ کلاس درس بدون وسیله سرمایشی در استان بوشهر وجود ندارد.

وی از فرسودگی بخشی از این وسائل خبر داد و بیان کرد: به سبب فرسودگی بخشی از وسائل سرمایشی کلاس‌های درس استان بخشی از این تجهیزات قابلیت استفاده نبوده و تلاش می‌شود با تامین اعتبار و خرید وسایل سرمایشی مورد نیاز محیط مناسبی برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر از افتتاح کلاس‌های درس جدید خبر داد و تصریح کرد:124 کلاس درس در قالب 22 پروژه آموزشی  و اعتبار 22 میلیارد تومان اعتبار همزمان با آغاز سال تحصیلی تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر می‌شود.

مرادی زیربنای این  مدارس را شش‌هزار و 800 متر مربع  دانست و خاطر نشان کرد: اکنون  597 کلاس درس در قالب  118 پروژه آموزشی با  282 میلیارد تومان اعتبار  در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها دارای 113 هزار مترمربع زیربنا  است گفت: این پروژه‌ها دارای پیشرفت فیزیکی بین 10  تا 80 درصد است که با بهره‌برداری از این کلاس‌ها مشکلات فضای آموزشی در این استان کاهش می‌یابد.

مرادی تاکید کرد: تلاش شده پروژه‌های آموزشی در قالب برنامه مدون کوتاه، میان و بلند مدت با هدف برطرف کردن نیاز استان در بخش فضاهای آموزشی احصا و اولویت بندی شود.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر وضعیت کلاس‌های درس موجود را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اکنون  738 کلاس درس از لحاظ لرزه‌خیزی دچار مشکل هستند که باید فضاهای استاندارد جایگزین آنها شوند.

وی، فضاهای آموزشی غیراستاندارد در استان بوشهر را 9 درصد دانست و خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از فضاهای در دست احداث این آمار به شش درصد می‌رسد و تا چهار سال آینده تلاش می‌شود فضاهای غیر استاندار از لحاظ لرزه نگاری در سطح استان برطرف شود.