×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: معاون عمرانی شهرداری بندر بوشهر با تشریح برنامه های سال جاری در خصوص بافت قدیم عنوان کرد: طرح سنگفرش مرکز شهر که بخش عمده آن در بافت قدیم قرار گرفته و وضعیت خوبی ندارد، توسط مشاور به شهرداری ارائه شده و به زودی به مناقصه خواهد رفت.

 به گزارش دشتستان بزرگ؛ کورش سلطانی در گفتگو با ایسنا گفت: برآورد دیگری نیز برای میدانچه های بافت قدیم -تمام محلات- در امور پیمان ها انجام شده و منتظر برگزاری مناقصه هستیم، اعتبار این پروژه 500 میلیون تومان برآورد شده و اقدامات برنامه ریزی شده مربوط به این میدانچه ها نیز شامل کف سازی، جداره سازی و نورپردازی است.

 

وی افزود: در بازار قدیم –بازار صفا- که بخشی از آن در بافت قدیم قرار گرفته مشاور در حال کار و تهیه طرح است که ظرف یک یا حداکثر دو ماه آینده طرح آن به دست ما رسیده و برآورد آن به اجرا خواهد رفت.  

  معاون عمرانی شهرداری بوشهر بیان کرد: بناست در گذر فرهنگ و هنر، -از مدرسه سعادت تا دانشکده معماری واقع در بافت قدیم- کف‌سازی، جداره سازی، نورپردازی و نصب المان انجام شود که پس از اخذ مجوز شورای ترافیک و نهایی شدن طرح اجرایی می شود.

 

سلطانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو پیمانکار در محله دهدشتی (پشت مسجد دهدشتی و پشت بازار) و یک پیمانکار نیز در محله کوتی در حال کار هستند.

  این مسئول ادامه داد: به منظور سنگفرش بخش زیادی از کوچه ها و معابر محله کوتی اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون تومانی برآورد شده است که شامل بیش از 50 درصد کوچه ها می شود که در حال حاضر در امور پیمان است و به زودی مناقصه آن برگزار شده و پیمانکار شروع به کار خواهد کرد.

  معاون عمرانی شهرداری بندر بوشهر اظهار کرد: همچنین پیمانکاری برای سنگفرش کوچه های محله بهبهانی با حدود 500 میلیون اعتبار -از محل اعتبارات داخلی شهرداری- در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: در محله بهبهانی منتظر اتمام کار آب و فاضلاب و کشیدن شبکه فاضلاب هستیم، چون در صورتی که حفاری های آب و فاضلاب به پایان برسد می توانیم پروژه جدید اجرا نماییم.

  به گزارش ایسنا، بافت قدیم بوشهر واقع در قسمت شمالی این شهر از مهمترین جاذبه‌ های گردشگری استان است که با توجه به سبک خاص و منحصر به فرد معماری دارای ظرفیت بسیار زیادی است. بافت تاریخی  ۳۸   هکتاری بوشهر با چهار محله بهبهانی، دهدشتی، کوتی و شنبدی و حدود هزار خانه و 400 بنای باارزش از منحصر به فردترین و زیباترین بافت های مسکونی ایران محسوب می شود.