×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

بهره‌برداری از ۱۲۶ پروژه عمران شهری استان بوشهر

بدشتستان بزرگ- مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری بوشهر از افتتاح ۱۲۶ پروژه عمران شهری با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان در شهرهای استان خبر داد.

به گزارش دشتستان بزرگ- حمید بردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۳۲ شهرداری استان پروژه عمرانی قابل افتتاح داشته‌اند اظهار داشت: در مجموع ۱۲۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در شهرداری‌های استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد اعتبارات این پروژه‌ها از محل اعتبارات داخلی شهرداری‌ها و ارزش افزوده بوده که ماهانه به شهرداری‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری بوشهر بیان کرد: متوسط مدت اجرای پروژه های شهرداری‌های استان بوشهر هشت ماه است.

وی ادامه داد: سهمیه قیر رایگان اختصاص یافته به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت استان در سال ۹۶ مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال و در سال ۹۷ نیز مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.

بردستانی افزود: از ویژگی‌های پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها می‌توان به پروژه‌های زیرساختی و در راستای آماده سازی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی مثل پارک‌های ساحلی و هتل که در حال فراخوان جذب سرمایه گذار است اشاره کرد.

مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری بوشهر ادامه داد:‌برخی پروژه‌ها در راستای بهبود ترافیک و حمل و نقل شهری مثل خیابان سازی‌ها و آسفالت کوچه و معابر، احداث میدان‌ها اجرا شده است.

وی بیان کرد: ارتقای بهداشت محیط زیست شهری مثل احداث سرویس‌های بهداشتی، پسماند و تفکیک از مبدا، دفع و دفن بهداشتی زباله های عادی و عفونی شهری و خرید ماشین آلات پسماند و حمل زباله از دیگر اهداف اجرای این پروژه‌ها است.

بردستانی بر تقویت حوزه مدیریت بحران شهری مثل تجهیز بخش آتش نشانی و خرید ماشین آلات مرتبط و همچنین احداث ایستگاه های جدید تاکید کرد و ادامه داد: بهبود سیما و منظر شهری بویژه ورودی ۱۳ شهر استان که بیشترین تردد دارند از دیگر اهداف این پروژه‌ها بوده است.

مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری بوشهر ادامه داد: برخی پروژه‌ها در راستای توسعه فضاهای تفریحی مثل احداث پارک و بوستان‌های محله ای و بزرگ ورودی شهرها، نوسازی و استاندارد سازی وسایل پارک‌ها اجرا شده است.