×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
آب و هوای گرم آلاسکا و سیبری را به آتش کشید

دشتستان بزرگ- آب وهوای گرم به آتش سوزی در مناطقی از سیبری، آلاسکا و گرینلند منجر شده است. در این مناطق به دلیل دورافتادگی آتش سوزی از کنترل خارج می شود.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از گیزمودو، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد بخش های مختلفی از قطب شمال زمین اکنون در آتش سوخته است. به گفته کارشناسان آب و هوای گرم بخش وسیعی از قطب شمال (از آلاسکا تا گرینلند تا سیبری) را پوشانده است. این امر عامل ایجاد آتش سوزی های وسیعی در مناطق طبیعی شده است. برخی از این آتش سوزی ها در مناطق دورافتاده جهان هستند و ماهواره ها آن را ثبت کرده اند.

«پیر مارکوس» یکی از متخصصان فراوری تصاویر ماهواره ای برخی از این آتش سوزی ها در مناطق قطبی را رصد کرده است. این تصاویر نشان می دهد چشم انداز وسیعی از رودخانه، کوهستان و انبوهی جنگل زیر دود غلیظی پنهان شده اند.

عکس های ماهواره ای از آلاسکا نشان می دهند در سال جاری خسارت ناشی از آتش سوزی در منابع طبیعی مساحتی وسیع را در بر گرفته است.

از سوی دیگر آب وهوای گرم شعله های آتش را به سیبری نیز کشانده است. با توجه به دور افتاده بودن این مناطق، آتش سوزی از کنترل خارج می شود.

علاوه بر آن آتش سوزی هفته گذشته در گرینلند نیز آغاز شد. منطقه ای در غرب گرینلند که به وجود یخ در آن مشهور است اکنون برای دومین بار طی ۳ سال اخیر دچار آتش سوزی شده است.

هرچند قبلاً چنین آتش سوزی هایی اتفاق افتاده اما هیچکدام به گستردگی نمونه اخیر نبوده است.