×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

۱۰۰۰ واحد مسکن روستایی مددجویان استان بوشهر تا بهمن تکمیل می‌شود

دشتستان بزرگ - مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از تکمیل و واگذاری هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان کمیته امداد استان تا بهمن‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر، احمد لطفی صبح شنبه در نشست با مدیران کمیته امداد استان و شهرستان‌ها از توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد خبر داد و اظهار داشت: امسال تاکنون ۴۵۰ میلیارد تومان در این زمینه تخصیص یافته است.

وی این اعتبارات را شامل منابع دولتی، امدادی و تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره بانکی دانست و اضافه کرد: این هزینه‌ها در مجموع برای حدود ۴۰۰ هزار خانواده تحت حمایت به اشکال بلاعوض و معوض هزینه خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: نیمی از این هزینه‌ها به شکل معوض و در راستای ایجاد زمینه‌های کار و کسب خانواده‌ها (اشتغال) و همچنین کارگشایی پرداخت می‌شود.

وی افزود: نیمی دیگر از این اعتبارات نیز در بخش‌های معیشتی، فرهنگی، بهداشت و درمان و سلامت، مسکن، کمک به امر ازدواج جوانان، بیمه‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار، کمک به ایتام، تحصیل دانش آموزان و کمک هزینه شهریه دانشجویان تخصیص می‌یابد.

لطفی بیان کرد: انتظار داریم که امسال با برنامه‌ریزیهای انجام شده، تحت هیچ شرایطی صف پشت نوبت برای دریافت خدمات جهیزیه، ودیعه مسکن و تسهیلات کار گشایی و تحت حمایتی در کمیته امداد استان بوشهر شکل نگیرد.

وی با اشاره به تکمیل و واگذاری هزار واحد مسکن روستایی تا بهمن ماه امسال با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان از منابع خارج از بودجه این نهاد، عنوان کرد: ساخت این واحدها از سال گذشته با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استانداری بوشهر آغاز و بر اساس پیشرفت فیزیکی این واحدهای در دست ساخت، انتظار می‌رود که تا بهمن ماه تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

لطفی اظهار داشت: ایجاد اشتغال برای پنج هزار نفر از افراد تحت حمایت از طریق کاریابی، مشاغل خانگی و خوداشتغالی که ۵۰ درصد آن از رهگذر راهبر شغلی انجام می‌شود از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جاری است.

وی ادامه داد: سومین اولویت این نهاد در استان بوشهر در سال جاری، استفاده از کمک‌های خیرین برای اعزام سه هزار نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مشهد مقدس و عتبات عالیات است که نقش مهمی در به سازی معنوی و فرهنگی این خانواده‌ها ایفا می‌کند.