×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: طی روزهای گذشته یکی از شهروندان کلمه دشتستان، در گفتگو با دشتستان بزرگ، خواستار رسیدگی به مشکل اب شرب این شهر و رسانه ای کردن آن شد.

از همین رو خبرنگار دشتستان بزرگ، گفتگویی را با یکی از نمایندگان مردم شهر کلمه ترتیب داد.

عضو شورای شهر کلمه در گفتگو با دشتستان بزرگ از توزیع آب آشامیدنی شور و تلخ در این شهر خبر داده و گفت: آبی که توزیع شده دارای تلخی زیادی بوده و به هیچ وجه قابل شرب نیست، آیا فریادرسی نیست؟

حمید خجسته افزود: در پی بحران آبی ایجاد شده شهر کلمه در سال گذشته، دولت تصمیم به حفر دو حلقه چاه در این شهر گرفت.

وی اضافه کرد: از همان ابتدا اعضای شورا و مردم با توجه به شناختی که نسبت به زمین های منطقه کلمه و گچی بودن جنس آن داشتند، نامناسب بودن زمین را اعلام کرده که متاسفانه نقطه دوم حفر چاه در حاشیه شهر نیز مناسب نبوده اما باز هم به صورت خیر خواهانه به اطلاع مسئولان مربوطه رسید، که گوش شنوایی نبود.

این عضو شورا اذعان داشت: به اصرار مسئولین، چاه شماره دو نیز حفر شده و با عدم استفاده از تجربیات اهالی این شهر، هزینه ای اضافی بر دولت تحمیل شد.

خجسته تصریح کرد: حال از تاریخ 7تیرماه آب چاه شماره دو با عدم توجه به مخالفت مردم و اعضای شورا وارد شبکه آبرسانی شهر شده است، متاسفانه این آب به حدی تلخ و شور بود که صدای اعتراض تمامی شهروندان کلمه ای را بلند کرده است.

وی ادامه داد: تلخی و شوری آب از یک طرف و مشکلاتی چون خارش زیاد پوست و چشم، قرمزی چشم، دلدرد شدید کودکان و... از طرفی دیگر ناراحتی مردم را دو چندان کرده است، متاسفانه تعدادی از افراد بیمار شده و کودکان وضعیت مناسبی ندارند.

عضو شورای شهر کلمه اضافه کرد: حال سوالی وجود داشته که چرا مسئولان مربوطه هیچ اهمیتی به حرف مردم و اعضای شورا نداده و هزینه ای چند صد میلیون تومانی برای حفر چاه دوم بر دولت تحمیل شده است.

خجسته ضمن بیان این که طبق آزمایشات انجام شده شوری (ای سی) این آب بیش از 6000 بوده خاطرنشان کرد: حال باید پیگیر بوده تا وضعیت چاه شماره یک کلمه که آب با کیفیتی داشته نیز مشخص شود.

وی ادامه داد: چاه های شماره یک و دو را کارشناس برای حفاری انتخاب کرده بود که هر کدام در نقاطی مختلف است، طبق آزمایشات انجام شده چاه شماره یک آبی مرغوب داشته و علاوه بر این که عمق چاه زیاد بوده کیفیت بسیار خوبی نیز دارد.

عضو شورای شهر کلمه افزود: طبق گفته مسئولان استفاده از آب چاه شماره یک برای سال 99 در نظر گرفته شده در حالی که مردم امروزه آبی سالم برای خوردن نداشته و زجر می کشند.

خجسته اضافه کرد: متاسفانه آب چاه شماره دو هیچ تفاوتی با آب دریا نداشته و پس از شیرین سازی نیز هیچ تغییری نمی کند، حتی پزشکان تنگستان نیز مشکل آب را تایید کرده اند، طبق آزمایشات مفصلی که صورت گرفته این آب تنها برای کشاورزی آن هم موارد خاص بوده و از همین رو طی چند روز گذشته درختان لیموی منطقه نیز خشک شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم کلمه به ناچار دبه های 20لیتری را به فاریاب برده و آب آشامیدنی منتقل می کنند، آبرسانی برای برخی نیز با استفاده از تانکر آبرسان روستای تنگ زرد انجام می شود.