×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

بازوی رباتیکی که به معلولان کمک می کند

دشتستان بزرگ- یک شرکت کانادایی بازوی رباتیکی ابداع کرده که روی دسته صندلی چرخدار برقی قرار می گیرد و به کاربر کمک می کند استقلال بیشتری داشته باشد. این بازوی رباتی در حقیقت شبیه یک دست سوم برای کاربر است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از دیجیتال ترندز، یک بازوی رباتیک جدید به افرادی که روی صندلی چرخدار می نشینند کمک می کند فعالیت های روزانه را راحت تر انجام دهند.

شرکت کانادایی Kinova Robotics بازوی رباتیک Jaco را ابداع کرده است. بازوی مذکور بسیار سبک است و از جنس فیبر کربنی ساخته می شود که می توان آن را به تمام ویلچرهای برقی موجود در بازار متصل کرد. همچنین Jaco دارای ۳ انگشت است و به عنوان دست سوم برای کاربر عمل می کند. به این ترتیب به افراد مبتلا به معلولیت های حرکتی کمک می کند تا استقلال بیشتری داشته باشند. Jaco می‌تواند یک فنجان قهوه تازه را حمل یا یک تکه از پازل را جابه جا کند.

سارا ولورتن مدیر بازاریابی این شرکت کانادایی می‌گوید: بازوی رباتیک به منبع باتری ویلچر متصل می شود. همچنین هر وسیله‌ای که برای کنترل ویلچر به کار می‌رود قادر به کنترل بازوی رباتیک نیز است. افراد می‌توانند با استفاده از دستگاه کنترل چرخ‌های ویلچر این بازو را نیز کنترل کنند.