×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

زمان طلایی پیوند عضو حداکثر ۴ ساعت است

دشتستان بزرگ - رئیس اداره اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور، گفت: تلاش می‌کنیم زمان رسیدن ارگان از اهداکننده به گیرنده عضو به کوتاه‌ترین زمان ممکن کاهش یابد.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر، محمد سرور، اظهار داشت: مهم ترین چالش در پیوند اعضا، زمان لازم برای اهدا و پیوند عضو است و زمان طلایی برای جداسازی، انتقال و پیوند، می‌تواند حداکثر ۴ ساعت باشد و هر قدر این زمان کوتاه‌تر باشد، علاوه بر افزایش شانس پیوند، مدت زمان کارایی قلب نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: در سازمان اورژانس کشور با استفاده از هواپیماها، هلی کوپترها و هماهنگی با سازمان کنترل ترافیک، پلیس راهور و سایر بخش‌ها توانسته ایم در سال جاری چندین مأموریت انتقال و پیوند عضو را در کشور انجام دهیم و در آخرین عملیات، یک قلب از بیمارستان رازی رشت در کمتر از ۵۰ دقیقه به بیمارستان قلب شهید رجایی تهران منتقل و به یک بیمار نیازمند ۱۱ ساله اهدا شد.

رئیس اداره اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: سیستم اورژانس کشور در حال تبدیل به یک سیستم اتوماسیون یکپارچه کشوری است و قادر خواهیم بود که در کنار اداره کل پیوند وزارت بهداشت، زمان انتقال و پیوند عضو را کاهش دهیم.