×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
رئیس اتاق اصناف دشتستان در گفتگوی اختصاصی با دشتستان بزرگ:

دشتستان بزرگ: مراسم تقدیر از واحدهای صنفی برتر دشتستان برگزار شد.
به گزارش دشتستان بزرگ، رئیس اتاق اصناف دشتستان در این مراسم با اشاره به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه گفت: نبود ثبات، میزان تورم و به دنبال آن رکود موجود در بازار عامل ایجاد مشکلات عدیده ای برای اصناف شده است.


روح الله اسماعیلی خاطر نشان کرد: افزایش بی رویه و نوسان نرخ ارز طی یکسال گذشته، تعرفه بالای برق تجاری واحدهای صنفی، تعرفه بالای تأمین اجتماعی، فعالیت غیرقانونی صنفی در منازل مسکونی و وجود قوانین موازی از جمله مشکلاتی است که بازاریان دشتستان با آن دست و پنجه نرم می کنند.
وی وجود روز بازارهای غیرقانونی و بدون مجوز در سطح دشتستان را از جمله دیگر مشکلات اصناف این شهرستان برشمرده و اظهار داشت: حضور بی رویه ماشین های دوره گرد غیر بومی و فعالیت صنفی افراد سیار در دشتستان از جمله دیگر مشکلات صنفی است.
رئیس اتاق اصناف دشتستان ادامه داد: کار کردن در شرایطی همچون دمای بالای ۵۰ درجه و محروم بودن از ابتدایی ترین امکاناتی همچون آب، زیرسازی و ... آسیب شدیدی به بدنه صنفی این شهرستان وارد کرده است.
اسماعیلی ضمن بیان اینکه حدود یک سوم جمعیت دشتستان از حوزه اصناف امرار معاش می کنند، اذعان داشت: با وجود ۱۰ هزار در سطح شهرستان، به طور میانگین هر واحد صنفی ۲ نفر فعالیت دارند که با احتساب ۲۰ هزار شغل، به ازای ۴ نفر در هر خانواده، به طور تقریبی ۸۰ هزار نفر از دشتستانی ها که یک سوم جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند، از طریق اصناف امرار معاش می کنند.
وی افزود: با توجه به این که اصناف، نقش تاثیرگذاری را در حوزه اشتغال، اقتصاد، چرخه تولید، تامین و توزیع کالا دارد،  بدون این که هزینه ای برای دولت داشته باشد از سوی دیگر حتی از طریق مواردی همچون مالیات برای دولت درآمدزا است, انتظار می رود دولتمردان در سطح خرد و كلان موانع را بر سر راه اصناف بردارند.