×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: شاید کمتر کسی باشد که خبر انحلال شوراهای شهر برازجان و آبپخش را نشنیده باشد، انحلال شورای دو شهر بزرگ دشتستان، پس از انتشار بمب خبری انحلال این شوراها، مقرر شد که نتیجه نهایی توسط مسئولین کشوری گرفته شود.


به گزارش دشتستان بزرگ، پس از مدتی، اعضای شورای شهر آبپخش اعلام کردند که گویا با انحلال این شورا موافقت نشده و مسئولین تهران نشین، نظری متفاوت با مسئولین بوشهرنشین دارند.
اما وضعیت انحلال شورای شهر برازجان به کجا رسید؟ پس از گذشت یک ماه و مشخص شدن وضعیت شورای شهر آبپخش، پایگاه خبری دشتستان بزرگ، موضوع شورای شهر برازجان را از طریق یکی از مسئولین استانداری پیگیری کرد.
وی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که اصلا درخواست انحلال شورای شهر برازجان به تهران ارسال نشده و قرار است در همین بوشهر، مجددا جلسه ای برگزار و موضوع با دید مثبت، بررسی شود.
از انتشار این خبر، حدود ۱۰ روز می گذرد اما هنوز هم خبری از تشکیل شورای حل اختلاف استان و بررسی پرونده شورای شهر برازجان نشده است.
پایگاه خبری دشتستان بزرگ با پیگیری این موضوع از طریق فرمانداری دشتستان که به نوعی همه انگشت های اتهامات در خصوص تلاش در انحلال به سمت آن نشانه رفته، آخرین اخبار را دنبال کرد.
سرپرست فرمانداری دشتستان در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: چون شورای شهر برازجان بودجه را طی 48ساعت بعد از انحلال به تصویب رسانده سعی داریم با دید مثبت به ماجرا نگاه کنیم.

جواد لقمان زاده افزود: در اصل چون در موعد قانونی بودجه مصوب نشده و اعضای شورا به تذکراتی که استاندار هم داده اعتنایی نکردند، ما پیشنهاد انحلال شورای شهر برازجان را دادیم.

سرپرست فرمانداری دشتستان اضافه کرد: اما شورای شهر برازجان همچنان منحل نشده و 48ساعت بعد از این که شورای حل اختلاف در استان برگزار و پیشنهاد ما مبنی بر انحلال شورای شهر برازجان پذیرفته شد، شورا نیز بودجه خود را به تصویب رسانده و ما نیز سعی داشته به این ماجرا با دید مثبت نگاه کنیم.

جواد لقمان زاده در واکنش به خبر درج شده در دشتستان بزرگ، طی روزهای گذشته مبنی بر بازپس گیری رای اعضای شورای حل اختلاف استان و عدم انحلال شورای شهر برازجان نیز گفت: چنین خبری صحت ندارد.

وی افزود: اعضای شورای حل اختلاف استان بوشهر تصمیمات خود مبنی بر انحلال شورای شهر برازجان را به تهران فرستاده و تهران در این خصوص تصمیم گیری می کند.

سرپرست فرمانداری دشتستان خاطرنشان کرد: البته در جریان زمان ارسال تصمیم شورای حل اختلاف استان به تهران نبوده ولی ما به استانداری فرستاده ایم، استانداری نیز برای تصمیم گیری باید به تهران فرستاده تا نتیجه مشخص شود.