×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: این پایگاه خبری تحلیلی در نظر دارد تا در روزهای سه‌شنبه، در ستون فرهنگی خود، علاوه بر مصاحبه با یکی از هنرمندان این شهرستان، به معرفی اجمالی هنرمندان دیگر بپردازد.

در این بخش در نظر داریم هنرمندی از این دیار را به شما معرفی کنیم.

گرداورنده: عباس راستی

 

حبیب الله نگهبان
هنرمند اهل قلم (نویسنده)    
  

حبیب  الله نگهبان، فرزند عبدالحسین در  دهم مهرماه 1306دربرازجان متولدشد.

پدر و مادرش را در خردسالی ازدست داد.  پس ازگذرانیدن کلاس اول ابتدایی دردبستان فرخی برازجان  همراه پدربزرگش که شیراز را برای فعالیت بازرگانی  انتخاب کرده بود، ازبرازجان به شیراز رفتند.

دوره ابتدایی رادردبستان سلطانی  شیراز گذرانید. سال 1329اولین دبیرستان  را با همکاری اداره فرهنگ ومردم خوب برازجان که به نام دبیرستان فرخی  و به نام همان مدرسه ای که کلاس اول ابتدایی درانجا گذرانده بود افتتاح و مدیریت ان دبیرستان را به عهده گرفت.

سال 1334ازدواج کرد، همسرش خانم طیبه برازجانی، دایی زاده وی می باشد که همه او را از کودکی بنام پری می شناسند. سه دختر دارد که دوتای آنها تحصیلات دانشگاهی خود را درخارج از کشور گذرانده و همانجا زندگی می کنند و فرزند سوم وی نیز پزشک متخصص است.

اوایل دهه هشتاد با تعدیل پاره ای از فعالیت هایش شعر و شاعری را نیز با سروده هایی که اغلب عاری ازدلتنگی های روزگار و بیشتر آمیخته باعشق وشور و نشاط هستند دست مایه کارش قرار داد.

آثار:
سخن عشق                      1385
بوی گل یاس            1389
گل آفتاب گردان        1392
صفای بعدازباران          1394
روزگارام این گونه گذشت    1397