×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
در پی بی توجهی به هشدارهای دشتستان بزرگ رخ داد:

دشتستان بزرگ: چندی پیش, مطلبی در پایگاه خبری دشتستان بزرگ، با عنوان پارادوکس نصب یک تابلو و المان منتشر شد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ ماجرا از این قرار بوده که متاسفانه در ورودی شهر آبپخش و در کنار کانال های آبیاری، دقیقا همان مکانی که تابلوی "شنا کردن ممنوع" نصب شده بود، بانوی شهردار تصمیم به نصب المان های تشویق به شنا کردن می گیرد!!

دشتستان بزرگ، ضمن پیش بینی خطرات احتمالی، خواستار جمع آوری المان ها به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات، از طرف شهرداری آبپخش شده بود.

متاسفانه شهردار این شهر در گفتگو با دشتستان بزرگ، حاضر به پذیرش اشتباه خود نشده و المان های نصب شده را جمع آوری نکرد، وی در گفتگو با این پایگاه خبری اظهارات جالب و قابل تأملی داشت:

شهردار: کانال های آب آبپخش، محل شنا کردن کودکان و بزرگان بوده و هست!/ اگر آنجا نبود باید کجا باشد؟

شهردار آب پخش در این خصوص به دشتستان بزرگ گفته بود: کانال های آب آبپخش، محل شنا کردن کودکان و بزرگان بوده و هست، المان نصب شده یک نوستالژی بوده و همه کانال ها برای شنا کردن است، در تمامی کانال ها همین موضوع وجود داشته و باید در کنار یکی از این کانال ها نصب می شد، اگر آنجا نبود باید کجا باشد؟
بعد از انتشار این مطلب در پایگاه خبری دشتستان بزرگ، کاریکاتوری هم با این مضموم در ستون دوشنبه های کاریکاتوری دشتستان بزرگ منتشر شد.


برخی از اعضای شورای شهر آبپخش و اهالی این شهر نیز در پی مطلب درج شده در دشتستان بزرگ، بارها به شهردار خود تذکر حذف المان ها را داده اما گویا مرغ شهردار، یک پا داشته و حاضر به پذیرش اشتباه بزرگ خود نشد.

این ماجرا گذشت تا این که متاسفانه یک خانواده دشتستانی، جوان خود را در همین جوی های آبیاری از دست داد، جوانی که برای شنا کردن، وارد کانال های آب شده و غرق می شود، بعد از جستجوی چند ساعته غواصان سازمان آتش نشانی، تنها جسد وی کشف می شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش ضمن گفتگو با دشتستان بزرگ، در این خصوص گفت: از شهرداری آبپخش شکایت شده است.

حسن صمصامی افزود: طی روزهای گذشته خانواده جوان برازجانی غرق شده در کانال های آب آبپخش از شهرداری شکایت کرده و به دنبال آن، خانواده ای از اتباع خارجه که آنان نیز، پیش از این، جوان خود را در همین کانال از دست داده بودند، شاکی شهرداری شده و خواستار پیگیری این ماجرا هستند.

وی اضافه کرد: اداره آبیاری آبپخش مخالفت خود را با اقدام عجولانه شهردار آبپخش اعلام کرده بود، اما متاسفانه شهردار اهمیت نداد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش ضمن بیان این که شهردار به حرف مردم، اعضای شورا، رسانه دشتستان بزرگ و اداره آبیاری اهمیت نداد، اذعان داشت: نصب المان توسط شهرداری اقدامی غیر قانونی بوده و به عنوان تخلف شهردار محسوب می شود، چرا که هیچ مصوبه ای از طرف شورا نداشت.

صمصامی تصریح کرد: در خصوص صحبت هایی که داشته مستندات نیز آماده ارائه هست.

وی ادامه داد: حادثه تلخ اخیر، واکنش مسئولان امنیتی شهرستان را به دنبال داشت، سرپرست فرمانداری دشتستان همراه با مسئولین بخش، روز بعد از حادثه به محل نصب المان ها آمده و تصمیماتی اتخاذ شد.

این عضو شورا اظهار داشت: مقرر شد، المان های مذکور ظرف 24 ساعت برداشته و اطراف کانال، حفاظی نصب شود، نورپردازی نیز صورت گرفته و تابلوهای "شنا کردن ممنوع" مربوط به آب منطقه ای، پر رنگ تر شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش خاطرنشان کرد: پایگاه خبری دشتستان بزرگ تنها رسانه ای بود که این خطر بزرگ در شهر آبپخش را رسانه ای کرده و ضمن پیش بینی خطرات، اخطار داده بود، متاسفانه مسئولین مربوطه سکوت کردند.


حال سوالاتی باقی مانده که خواندن آن خارج از لطف نیست:

چرا المان تشویق به شنا کردن دقیقا در مکانی که شنا کردن ممنوع بوده و بازی با جان مردم محسوب شده نصب می شود؟

چرا برای نصب المان های مختلف در شهر آبپخش حساسیت بیشتری به خرج نداده تا بیت المال به هدر نرود؟

چرا شهردار آبپخش هیچ اهمیتی به پیگیری اعضای شورا و اهالی این شهر مبنی بر تخلف در نصب المان نداده و اصرار بر ماندگاری المان مذکور داشته است؟

چه کسی جوابگوی جوانان غرق شده خانواده های داغدار است؟

بانوی شهردار، پاسخگو باشید.
باشد که از این پس، مسئولین ما بجای پافشاری بر برخی تصمیمات نادرست خود، توجه بیشتری به تذکرات رسانه ها که همانا زبان مردمند، داشته باشند تا اینچنین در برزخ تصمیمات اشتباه خود فرو نروند...