×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
در همایش تجلیل از فعالان حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان دشتستان مطرح شد:

دشتستان بزرگ: همایش تجلیل از فعالان حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهرستان دشتستان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

سرپرست فرمانداری دشتستان در این آئین گفت: این که امروز شاهد ترک تحصیل و رو به آوردن دانش آموزان به اعتیاد و سرقت بوده زیبنده جامعه ما نبوده و باید چاره اندیشی کرد، یکی از دلایل آن نیز ضعف اعتماد به نفس است، باید دانش آموزان را خلاق بار آورده و جهت پیشگیری از معضلات اجتماعی در کنار آموزش و پرورش باشیم.

جواد لقمان زاده افزود: اگر قصد داشته جامعه ای کامل و رو به پیشرفت داشته باید مدارسی خلاق داشته و دانش آموزان و فرهنگیان احساس آرامش داشته باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پیشگیری بسیار اهمیت داشته و مهم تر از درمان است، امروزه بخش عظیمی از معضلات اجتماعی سازمان یافته است.

محمدباقر سعادت افزود: شرق و غرب آستین بالا زده تا ارزش های جامعه را از بین ببرند، تا حدودی نیز به مقصد خود رسیده اند، همه دستگاه ها و ادارت نیز موظف به پیشگیری بوده اند، در طول 40 سال نیز همین گونه بوده منتها مبارزه همه جانبه نبوده است.

وی اضافه: همه مردم و خانواده ها از ابتدا باید در مدارس باید تلاش و کوشش شده تا ارزش های حتی گذشتگان را زنده کرد، به نحوی که باید از فضای مجازی در کشور ما استفاده نشده و برخی اوقات سوء استفاده از آن شده است، البته ما نیز باید جامعه را متوجه کنیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: در نظامی زندگی کرده که مزین به انقلاب اسلامی است، دست همه کسانی که در این مسیر گام برداشته را می فشاریم، تمنا کرده این جماعت نیز گسترده تر شده و همه مردم ورود کنند.

سعادت ادامه داد: آسیب های اجتماعی روزانه بیشتر شده و مسئولین نیز با راه حل های لازم برای جلوگیری از مشکلات، همراه با مردم باشند.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان نیز گفت: همکاران درگیر بوده تا تاثیر آسیب ها در مدارس را کم کرده و در این راستا زحمات بسیاری کشیده می شود.

سید حسن لواسانی افزود: سال گذشته زحماتی کشیده اما تاکنون چقدر موفق شده ایم؟ برای خانواده خود موفق به پیشگیری شده ایم؟ شبکه های مختلف اجتماعی برای من چقدر آسیب زا هست؟ 32هزار دانش چشم انتظار بوده برنامه ما را ببینند.

وی اضافه کرد: 60هزار اولیاء در معرض برنامه ها و آموزش های ما هستند، ما متاسفانه در خصوص ظهور برخی از پدیده ها دست بسته ای داریم.

معاون آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت: در حال حاظر قریب 10مهارت مورد نیاز دانش آموزان گنجانده شده و برای اجرا در حال پیگیری است، طرح توانمدسازی دانش آموزان نیز در تمامی مقاطع تحصیلی دنبال می شود.

بوستانی افزود: طرحی هایی نیز در قالب طرح های چهارگانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز در تمامی مقاطع تحصیلی و به صورت فراگیر اجرا می شود.