×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
شنبه های ورزشی دشتستان بزرگ/ گفتگو با قهرمان پرتاب وزنه کشور:

دشتستان بزرگ: در دفتر سایت دشتستان بزرگ، این هفته میزبان جوان خوش قد و قامت پرتاب وزنه کشورمان بودیم، گفت و گوی کوتاهی با وی داشتیم. صحبتهای ما با محمدامین قویدل تقدیم شما خوبان ... 

لطفا خودتان را معرفی کنید:

-محمدامین قویدل هستم متولد 19/11/79، فرزند دوم خانواده. دارای معلولیت هوش میانه (F20) در کلاس یازدهم مدرسه توانا در رشته نجاری مشغول به تحصیل هستم.

چگونه با این رشته آشنا شدید؟

-قبل از اینکه به ورزش روی بیاورم، هیچ گونه ورزشی دوست نداشتم. سال 96 وارد ورزش معلولین شدم. از طرف مدرسه من را برای پرتاب وزنه انتخاب کردند و در همان سال در سطح مدارس استانی مقام دوم را کسب کردم. بعد از آن مسیر زندگی من تغییر کرد و من در حال حاضر خیلی از این وضعیت راضی هستم. بعد از آن آقای فتحی که معلم ورزش من بود من را تشویق کرد و به خانم تشنه دل معرفی کرد.

مشوق شما در ورزش چه کسی بود؟

-مشوق اصلی ام خودم هستم. من شخصیتی دارم که تا به چیزی علاقه نداشته باشم، به آن کار روی نمیاورم. این تصمیم خودم بوده که در این ورزش فعالیت کنم.

تا چه اندازه، فعالیت ورزشی شما مورد حمایت خانواده به خصوص اطرافیان قرار گرفته است؟

-از میان اطرافیانم، مادرم بسیار از من حمایت کرد. همه خواسته هایم را در حد توانش برایم براورده کرد. خواهرم نیز که پرستار است از لحاظ آمادگی قبل از مسابقات بسیار به من کمک می کند.

مسئولین تا چه اندازه از شما و ورزش معلولین حمایت می کنند؟

-از حمایت مسئولین همین اندازه را بگویم که من کفشم را خودم باید بخرم. کفشی که پارسال 900 هزار تومان خریداری کردم، امسال باید به قیمت 4 میلیون تومان خرید کنم. من از مسئولین درخواست دارم حداقل یه دالون برای ما احداث کنند. من به دلیل نداشتن دالون و غیراستاندارد بودن زمین، صدمات زیادی از ناحیه پا دیدم. البته ناگفته نماند مسئولین برای ما باشگاه بدنسازی را به طور رایگان در اختیار ما قرار می دهند. ولی درخواست دارم که در صورت امکان سانس رایگان استخر را نیز در اختیار ما بگذارند.

تا چه اندازه برای مسابقات آمادگی دارید؟

-در حال حاضر من قول می دهم که بتوانم در مسابقات آسیایی مقام بیاورم. رکورد ورودی پرتاب وزنه بالاست وگرنه حرف های زیادی در مسابقات جهانی داشتم. از لحاظ تکنیکی با دیگران تفاوتی ندارم. اما امید دارم طی دو سال آینده چنین رکوردی را اجرایی کنم. مسابقات ژاپن برای کسب مقام برای من کمی زودهنگام است هرچند اگر امکانات فراهم شود، در این مسابقات می توانم مقام کسب کنم. ولی برای مسابقات 2022 پکن این قول را می دهم که بتوانم مدال آور باشم. و در مسابقات 2024 فرانسه نیز کسب مقام کنم.

دیدگاه مردم در خصوص ورزش معلولین چگونه است؟

-امیدوارانه است.

آینده ورزش معلولین را در دشتستان چگونه می بینید؟

-با شکوه و با افتخار است. دیدگاه مردم خیلی تغییر کرده است و حمایت های آنها همیشه به ما قوت قلب می دهد.

برای افراد معلول چه توصیه ای دارید؟

-هیچگاه امید خود را از دست ندهند و برای آینده خود تلاش کنند.

بهترین خاطره شما در زمینه ورزش چه بوده است؟

-بهترین خاطره من برمیگردد به کسب مقام دوم کشوری

و بدترین خاطره شما؟

-برگزار نشدن کلاسبندی در مسابقات نوجوانان امارات

الگوی ورزشی شما چه کسی است؟

-از لحاظ اخلاق، الگوی من خانم تشنه دل است و در زمینه پرتاب وزنه، دیوید اشتورل آلمانی

حرف آخر؟

-از همه کسانی که از من حمایت کردند مخصوصا خانواده ام. کمال تشکر را دارم. از خانم تشنه دل بابت زحماتی که برای ما می کشند سپاسگزارم و به همگی قول می دهم که کسب مقام کنم.

در آخر می رسیم به سوالات یک کلمه ای. ما یک کلمه به شما می گوییم، شما اولین کلمه ای که به دهنتان می آید بیان کنید:

-خانواده: نصیحت کردن

-ورزش: قدرت

-درس: دانش

-آقای فتحی: راهنما

-امید: موفقیت

-پشتکار: دلیل موفقیت

-پرتاب وزنه: زندگی

-دالون: دایره رئیاها