×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
یادداشتی از یک شهروند برازجانی:

دشتستان بزرگ- حسین حسین پور: چند روزی‌ست که مسائل و مشکلات بیمارستان شهید گنجی در فضای عمومی و رسانه‌ای در حال چرخیدن است و همه مواردی را که مشاهده میکنند بازگو می کنند. 

اما تو این چند روز هیچ کس درباره مشکلاتی که براساس شنیده ها: جدیدا بیماران اعصاب و روان گریبانگیر آن شده‌اند صحبتی بیان نکرده و مطالبه‌ای از مسولین بهداشت و درمان دشتستان و دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به میان نیآورد.(ضمن تشکراززحمات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر وشبکه بهداشت ودرمان دشتستان)

مسایل و مشکلاتی که بصورت خاص بوجود آمده؛گویامربوط به حوزه شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بوده است‌.

اگر این روزا سری به مطب پزشکان اعصاب و روان دربرازجان بزنید خود متوجه اوضاع وخیم این بیماران و خانواده‌هایی که در کنار آنان هستند میشوید.

حال این مشکلات چیست؟

بخش اعصاب و روان بیمارستان برازجان که در خیابان به اصطلاح پنجاه متری(بلوارسعادت) واقع شده است، در گذشته دارای دو بخش آقایان و بانوان بود. 
بخش آقایان با 24 تخت و بخش بانوان با 8 تخت در اختیار این بیماران قرار میگرفت و آنان با دستور پزشک متخصص بستری می‌شدند.
اما گویا به دلیل تکمیل، نوسازی، گسترش و افزایش، بخش آقایان مورد تخریب قرار میگیرد و به این امید که بلافاصله مورد ساخت قرار گرفته و مرکزی بزرگ بنام مرکز اعصاب و روان زیر نظر شبکه بهداشت دشتستان احداث گردد.
بنابراین؛ با توجه به اینکه بخش آقایان مورد تخریب قرار گرفته است و نیز به دلیل تعداد زیاد بیماران این حوزه، مجبور به تعطیلی بخش بانوان شده و بخش 8 تختی را به 12 تخت افزایش داده و بیماران مرد را در آن بستری میکنند.
 بدلیل کمبود تخت، جا ، فضا و مکان، بیمارانی که مشکل اعصاب و روان دارند که باید تحت کنترل پزشک متخصص باشند، بدلیل نبود جا و امکانات قادر به بستری شدن نیستند.

گویا براساس شنیده ها:مسولین حوزه بهداشت و درمان کمبود منابع مالی را  جهت شروع و ساخت بخش آقایان ابراز میدارند.

حال سوال این است:

۱- ضمن تشکرویژه اززحمات وپیگیریهای سرکارخانم خویش دوست بزرگوار؛چرا شبکه بهداشت دشتستان بدون تامین منابع مالی دست به همچین اقدامی زده است؟یاشایدتصمیم دراستان گرفته شده؟
۲- ‌ دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و  شبکه بهداشت و درمان دشتستان لطفادراین خصوص شفاف سازی جهت اطلاع شهروندان بفرمایید.
۳- چرا مسولین دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اطلاع از نبود اعتبار لازم، اجازه تخریب را داده‌اند؟
۳- ازسرپرست محترم فرمانداری دشتستان برادرعزیزوپیگیرمان جناب دکتر لقمان زاده ونماینده محترم وحامی مردم جناب سعادت بزرگوار تقاضامندیم این مهم رادردستورکارقراردهند.

در پایان از همه فعالان مدنی، رسانه‌ها و خبرنگاران تقاضا میشود به این درد و مشکل بیماران اعصاب و روان ورود کرده و بعنوان مطالبه‌ای عمومی از مسولین مربوطه دردشتستان و استان بوشهر درخواست رسیدگی وبررسی نمایند.

براساس شنیده ها صرفاجهت اطلاع وپیگیری لازم