×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

عضو شورای اسلامی شهرستان دیر: جاده ساحلی بردخون مرگبار است

 دشتستان بزرگ - نماینده شورای اسلامی شهرستان دیر استان بوشهر گفت: جاده بردخون به دیر که از کنار روستاهای ساحلی عبور می کند یکی از مرگبارترین راه های ارتباطی کشور است.

به گزارش دشتستان بزرگ- سید محمد حسینی زاده روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این مسیر به طول ۶۰ کیلومتر که شهر بردخون را به مرکز شهرستان متصل می کند و مسیر تردد وسایل نقلیه از شهرهای جنوبی استان بوشهر بویژه بندر دیر به مرکز این استان است بدلیل ارتفاع بالا از سطح زمین، نداشتن شانه و حاشیه لازم، کم عرض بودن و ترافیک سنگین به مسیر ناامنی برای رانندگان و مسافران تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: این عوامل درکنار خطاهای رانندگی بویژه درچندسال اخیر منجربه حوادث و تصادفات ناگواری در این مسیر شده است که خانواده هایی را داغدار و عزادار کرده است.

نماینده شورای شهرستان دیر درشورای اسلامی استان بوشهر بیان کرد: در روزهای اخیر چندین تصادف منجربه فوت در این جاده رخ داده که خانواده هایی داغدار جوانان خود شده اند و نیاز است مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده این این مسیر را ویژه ببینند.

حسینی زاده گفت: با وجود اینکه راهداری شهرستان اقداماتی ایمن سازی این جاده از جمله خط کشی مجدد و غیره انجام داده، ولی مشکل به قوت خودباقی است و اراده جدی و اعتبار ویژه برای تعریض یا حداقل شانه سازی این مسیر لازم است تا تبدیل به یک جاده استاندارد و امن برای مسافران و رانندگان شود و تصادف های منجر به فوت در این مسیر کاهش یابد.
جاده دیر به سمت بردخون از مسیر ساحلی به دلیل وقوع تصادفات منجر به فوت به جاده مرگ معروف است.