×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

داروهای نانویی به کشورهای همسایه صادر می شوند

 دشتستان بزرگ- یک شرکت دانش بنیان ایرانی در صدد است که نانوداروهای تولیدی خود را به کشورهای عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان صادر کند.

به گزارش دشتستان بزرگ- وقار خدایاری نماینده علمی شرکت دانش بنیان تولید کننده داروهای نانویی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: این شرکت توانسته ۳دارو که یکی از آنها مکمل است را به تولید برساند. این داروها اکنون در بازار موجود و قابل مصرف هستند.

صادرات دو دارو به کشورهای همسایه

وی با اشاره به داروی مکمل نانویی که به تولید انبوه رسیده است، گفت: ماده موثره این داروی مکمل زردچوبه بوده و دارای نانومیسل های حاوی کورکومین است و قابلیت پخش و انحلال در آب را دارد.

وی افزود: کورکومین به علت عدم انحلال در آب، قابلیت جذب توسط بدن را ندارد؛ لذا محلول سازی کورکومین در محیط آبی دارای اهمیت فراوانی است. به طور کلی مهمترین اثرات بیولوژیکی زردچوبه و کورکومین اثرات ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و پیشگیری کننده از سرطان است.

به گفته خدایاری، این نانو دارو، خاصیت ضد دردی و انتی اکسیدانی دارد و به عنوان ضد تومور سرطان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه این دارو در حال حاضر در کل کشور توزیع شده است، بیان کرد: همچنین این دارو تاکنون به چین صادر شده است.‌

خدایاری خاطر نشان کرد: «دوکسوروبیسیم» از دیگر داروهایی است که در این شرکت به تولید می رسد و اکنون در کشور نیز زیر نظر پزشک مورد استفاده قرار می گیرد؛ این دارو ۹۰ درصد مشمول بیمه می شود.

وی تاکید کرد: امسال برنامه ای برای صادرات این دو دارو به عراق، سوریه، عمان، پاکستان داریم.

برنامه ریزی برای صادرات نانوداروی درمان سالک

وی با اشاره به داروی دیگر تولید شده در این شرکت گفت: یکی دیگر از داروهایی که در این شرکت به تولید رسیده، داروی درمان سالک است. بنا داریم امسال این دارو را به افغانستان باتعداد بالا صادر کنیم.

خدایاری با بیان اینکه سالک بیشتر در مناطق گرمسیری شیوع دارد، عنوان کرد: علت این بیماری نیش یک پشه با نام «لیشمانیا» است