×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 گوشت های گیاهی و آزمایشگاهی بازار را تسخیر می کنند

دشتستان بزرگ- گزارشی جدید نشان می دهد تا ۲۰ سال آینده ۶۰ درصد گوشت جهان از مواد اولیه گیاهی یا در آزمایشگاه تولید می شود.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از گاردین، تحقیقی جدید نشان می‌دهد گوشتی که در آزمایشگاه و از گیاهان تولید می‌شود تا ۲۰۴۰ میلادی بخش بزرگی از بازار گوشت جهان را تصاحب می‌کند.

شرکت بین المللی AT Kearney این تحقیق را انجام داده و معتقد است گوشتی که از مواد جایگزین تأمین می‌شود تا ۲۰ سال آینده ۶۰ درصد بازار جهانی گوشت را تسخیر می‌کند. دلیل این امر نیز نگرانی‌های اخلاقی و تأثیرات زیست محیطی صنعت تولید گوشت است.

طی سال‌های اخیر تولید و فروش گوشتی که از مواد گیاهی تهیه شده به شدت رشد کرده است.

این در حالی است که شرکت‌های تولید کننده غذاهای گیاهی از جمله مؤسسه Beyond Meat، Just Food و Impossible Foodsبیش از یک میلیارد دلار سرمایه دریافت کرده اند.

از سوی دیگر شرکت‌های سنتی تولید کننده گوشت نیز در این بازار نوظهور سرمایه گذاری کرده اند. علاوه بر آن شرکت‌های مختلفی مشغول پرورش گوشت در محیط آزمایشگاهی هستند. طبق اطلاعات گزارش مذکور هرچند هنوز گوشت آزمایشگاهی آماده فروش نیست اما پیش بینی می‌شود مردم به سرعت جذب بازار این محصولات شوند. البته در حال حاضر بی اعتمادی زیادی نسبت به این محصولات وجود دارد.

همچنین در سراسر جهان افراد به طور روز افزونی به مصرف غذاهای گیاهی روی آورده اند و گوشت کمتری مصرف می‌کنند.